Reklamı Geç
Advert
Advert

Mesaj ile eczaneye gidilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı ücretsiz maske dağıtımı eczanelerden yapılacak. Ücretsiz maskelerin eczanelerden dağıtılacağını, İstanbul Eczacılar Odası duyurdu.

Mesaj ile eczaneye gidilecek
Mesaj ile eczaneye gidilecek Admin
Bu içerik 643 kez okundu.
Advert

İstanbul Eczacı Odası ücretsiz maske dağıtımının eczaneler üzerinden yapılmasına karar verildiğini duyurdu. Açıklamada dağıtım sürecinin nasıl işleyeceğine ilişkin maddeler de sıralandı.

BAŞVURU E-DEVLETTEN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, 20-65 yaş arasındaki vatandaşlara maske dağıtılması kararı verilmişti. Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının koordinasyonunda yapılan dağıtımın yaş kriterine uyan vatandaşların evine haftada 5 olacak şekilde yapılacağı açıklanmıştı. Konuyla ilgili İstanbul Eczacılar Odası'ndan bir açıklama geldi. Açıklamada, "Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacıları Birliğinin yaptığı görüşmeler sonucunda, vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımının en hızlı ve güvenli şekilde eczanelerimiz üzerinden yapılması kararı alınmıştır denildi.

Açıklamaya göre dağıtım süreci şu şekilde işleyecek:

 

- Sağlık Bakanlığının temin edeceği maskeler İstanbul Ecza Koop, Selçuk Ecza ve Allianz Healthcare depolarına ulaştırılacak ve eczanelerimize dağıtımı yapılacaktır.

- Eczanelerimizin sadece bir depo üzerinden 500 adet (10 kutu) maske talebinde bulunması gerekmektedir. Talepler Bakanlık tarafından takip edileceği için tek bir depo üzerinden talepte bulunulması önemlidir.

- 20-65 yaş arasındaki vatandaşlarımıza "10 gün için kişi başına 5 adet maske" verilecektir.

- Vatandaşlarımız, Sağlık Bakanlığı tarafından cep telefonlarına gönderilecek mesajdaki kodu eczanelerimize bildirerek maske alabilecektir. Eczacılarımız, bu kodu TİTCK tarafından İTS veya Reçetem Sisteminde açılacak yeni bir butona girecektir. TİTCK tarafından hangi sistemin kullanılacağı belirlendikten sonra sizlerle ayrıca paylaşılacaktır.

- Uygulama eczanelere maskelerin ulaşmasının ardından başlayacaktır.

Vatandaşın önce e-devletten müracaatta bulunup gelen SMS ile eczaneye başvurması gerekiyor. Ücretsiz maske dağıtımı, bakanlığın maskeleri ilaç depolarına ulaştırmasının ardından başlayacak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yoğun bakımların durumu: Boşalan yatak hemen doluyor
Yoğun bakımların durumu: Boşalan yatak hemen doluyor
Daha bunlar iyi günlerimiz
Daha bunlar iyi günlerimiz