Reklamı Geç
Advert

CHP'li Özkoç, "Evde kalanların ihtiyaçları devletçe karşılansın "

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Halk TV’ye konuk olarak Sakarya’nın koronavirüs salgınında ne durumda olduğunu anlattı.

CHP'li Özkoç,
CHP'li Özkoç, Admin
Bu içerik 541 kez okundu.
Advert

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç Halk TV’de Fatih Ertürk’ün sorularını yanıtladı. Verilen sayıların gerçekte daha fazla olduğunu öne süren Özkoç, “Sayın Bakanın yaptığı açıklamalar Türkiye’deki reel rakamlar değildir. Eğer yapılan test sayısı fazla olsaydı vaka sayısı da fazla olacaktı. Test sayısına göre tedbir açıklamak doğru değil’’ diye konuştu.

“SAYILARIN DOĞRU OLMADIĞINI BİLİYORUZ’’

Sakarya’daki vaka sayılarını değerlendiren Engin Özkoç, “Sakarya gibi bir yerde bile karantinaya alınan mahalleler var. Vaka sayısının bu sayıların çok üstünde olduğunu biliyoruz, Sağlık Bakanı da biliyor. Bilim Kurulu’nun söylediği şeyler hayata geçirilmek istenmiyor. Sakarya’da 3 ölünün olduğu ve ağır vaka sayılarının da ilçelere göre değiştiği söyleniyor. Örneğin 5 ilçede vakaların yoğun olduğu ve çok sayıda hastanın yoğun bakımda tedavi altında tutulduğu ifade ediliyor. Durum bu kadar vahimken yapılan test sonuçlarına göre tedbir almak yanlıştır’’ dedi. “

NE GEREKİYORSA HEMEN YAPILSIN’’

Yapılması gerekenleri 3 ana başlıkta toplayan Vekil Özkoç, “Öncelikle insanlarımızın 3 hafta evde kalması sağlanmalı ve bu süreçte ihtiyaçları devlet tarafından karşılanmalıdır. Bizim bunu ödeyecek paramız yok diyorlarsa gerekirse para basılsın. Tedbir almakta geç kaldık. Acilen 5 ya da 10 yıllık planlamaya girmemiz gerekiyor. Eğer ölümler daha da artarsa siz karar almakta gecikirseniz, insanlar bu arada canlarını yitirirse o zaman Türkiye’yi çöküşe götürürsünüz’’ ifadelerine yer verdi. Özkoç ayrıca, Sakarya’da devletin sağladığı imkanlar kapsamında Roman vatandaşlarla pazarlık yapıldığının kulağına geldiğini belirterek, bu durumun araştırılarak kamuoyuna sunulacağını söyledi.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya Gazetelerinde bugün...
Sakarya Gazetelerinde bugün...
‘Salgına cenaze evine taziyeye gidenler sebep olmuş’
‘Salgına cenaze evine taziyeye gidenler sebep olmuş’