Reklamı Geç
Advert

İstifası kabul edilmeyen İçişleri Bakanı Soylu'dan ilk açıklama

Soylu, sosyal medya hesabından duyurduğu istifa açıklamasını kaldırdı

İstifası kabul edilmeyen İçişleri Bakanı Soylu'dan ilk açıklama
İstifası kabul edilmeyen İçişleri Bakanı Soylu'dan ilk açıklama Admin
Bu içerik 2579 kez okundu.
Advert

Dün akşam saatlerinde istifa ettiğini duyuran ancak Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifası kabul edilmeyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan ilk açıklama geldi.

Soylu, "Sokağa çıkma yasağı ile ilgili sorumluluğumuzun gereği aldığım karar üzerine milletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın tutumu, beni mahcup etmiştir. Devlet ve milletin emanetinde atılan adımlarda eksikliğimizin bu iki irade tarafından insani bir durum olarak kabul edilip onarma hakkı verilmesi, sorumluluğumuzu arttırmıştır. Allah mahcup etmesin. Milletimizin hizmetinde yola devam inşallah..." sözlerini kaydetti.

Soylu'nun sosyal medya hesabından yaptığı ilk açıklaması şöyle:

Soylu istifa paylaşımı sildi

Soylu istifasını duyurduğu sosyal medya paylaşımını da kaldırdı. Soylu'nun hesabında yaklaşık 14 saat boyunca kalan mesajında şu ifadeler yer alıyordu:

"Gayret ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma yasağı kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir. Başlangıçta kısıtlı saatler de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı. Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı.  İyi niyetle, hafta sonunda salgını ve bulaşı bir nebze durdurabilmek adına atılan bir adımdı. Hiç bir zaman zarar vermek istemediğimi Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın... Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum.. Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allahaısmarladık... Allah Milletimizi korusun..."

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşılamada sıra 55 yaş üstüne geldi
Aşılamada sıra 55 yaş üstüne geldi
Sakarya'da vakalar 3 kat arttı hastanelerde yer kalmadı
Sakarya'da vakalar 3 kat arttı hastanelerde yer kalmadı