Reklamı Geç
Advert

Cumartesi Pazar günü sokağa çıkma yasağı tekrarlanacak

Erdoğan, bu hafta sonu için de 'sokağa çıkma yasağı' uygulanacağını duyurdu; medya yayınlarına tepki gösterdi, özel bankaları uyardı.

Cumartesi Pazar günü sokağa çıkma yasağı tekrarlanacak
Cumartesi Pazar günü sokağa çıkma yasağı tekrarlanacak Admin
Bu içerik 509 kez okundu.
Advert

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta 31 ilde uygulanan sokağa çıkma yasağının, önümüzdeki hafta sonu da (17 Nisan gece yarısından 19 Nisan gece yarısına kadar) uygulanacağını duyurdu. Vatandaşların marketlere ve fırınlara akın etmesine ilişkin olarak, "Gereksiz kargaşanın yaşanmaması için gereken tedbirleri alacağız" diyen Erdoğan, medyadaki yayınlara ve muhalefetin açıklamalarına da tepki gösterirken, "Bu tür hezeyanlara inanınız başka ülkelerde bir gün bile izin vermezler. Ülkemiz sadece Koronavirüs'ten değil aynı zamanda bu medya ve siyaset virüslerinden de inşallah kurtulacaktır" açıklamasını yaptı.

Üçüncü kez telekonferans yöntemiyle düzenlenen kabine toplantı sonrası açıklama yapan Erdoğan, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını sürecinde kamu bankalarının kredi desteklerini, kredi ve kredi kartı ödemelerini ek bir yük hesaplamadan ertelediğini anlatırken özel bankaları eleştirerek "Maalesef iyi bir imtihan vermediler. Üzerlerine düşenleri yapmalarını bekliyoruz" ifadesini kullandı. Erdoğan, çok sayıda ülkenin başvurduğu IMF'nin destek paketine ilişkin olarak da "Ülkemizi mihnet altına sokacak hiçbir dayatmaya boyun eğmeyeceğiz, Türkiye'yi bu cendereye sokmaya kimsenin gücü yetmeyecektir" şeklinde konuştu.

Erdoğan, Süleyman Soylu'nun İçişleri Bakanlığı'ndan istifasını da değerlendirirken, "Sorumluluğu üstlenerek gösterdiği hassasiyeti takdirle karşılıyorum. Ancak istifasını kabul etmeyerek kendisinin görevini sürdürmesini istedik. Terörle mücadele, afetler ve son olarak Koronavirüs'le mücadelede başarılarına yakınen şahit olduğumuz sayın bakanımız görevine devam ediyor" dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşılamada sıra 55 yaş üstüne geldi
Aşılamada sıra 55 yaş üstüne geldi
Sakarya'da vakalar 3 kat arttı hastanelerde yer kalmadı
Sakarya'da vakalar 3 kat arttı hastanelerde yer kalmadı