Reklamı Geç
Advert

Şehit babası, Milli Dayanışma Kampanyası'na ineğini bağışladı

İlçemiz Karaçalı köyünde yaşayan şehit babası Halil Karadağ (71), bir ineğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı, Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışladı. İneğin satışından elde edilecek para, kampanya hesabına yatırılacak.

Şehit babası, Milli Dayanışma Kampanyası'na ineğini bağışladı
Şehit babası, Milli Dayanışma Kampanyası'na ineğini bağışladı Admin
Bu içerik 964 kez okundu.
Advert

13 Ekim 1997 tarihinde, Kuzey Irak'ta bölücü terör örgütü ile girilen çatışmada şehit düşen Piyade Komando Onbaşı Ercan Karadağ'ın Kaynarca Karaçalı Mahallesi'nde yaşayan babası Halil Karadağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Biz Bize Yeteriz Türkiye'm' sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na inek bağışladı. Bağışlanan ineği teslim alan Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, şehit babasına teşekkür etti.

Çiftçi Halil Karadağ "İneğimi Cumhurbaşkanı'nın başlattığı kampanyaya bağışlıyorum. Bu memleket bizim. İmkanım dahilinde bu hayvanımı memleketim için verdim. Ben bu memlekete bir oğlumu şehit verdim, dedem 18 yıl esir kalmış, biz bunları da biliyoruz. Bu memleket bizim, gerekirse diğer hayvanlarımı da bu memleket için veririm" dedi.

Başkan Murat Kefli de ineği satıp elde edilecek paranın kampanya hesabına yatırılacağını belirterek, "Halil Karadağ amcamız, kendi sağıp sütünü içtiği ineğini Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasına bağışladı. Biz bu teslim aldığımız hayvanımızı satıp parasını Halil amcamız adına hesaba yatıracağız. Halil amcamız ve ailesi, bu memleket için her daim üzerine düşen görevi yerine getirmiştir. Kendisine Cumhurbaşkanımızın selamlarını iletiyorum, kendisinin selamını da Cumhurbaşkanımıza bizzat ileceğim" diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşılamada sıra 55 yaş üstüne geldi
Aşılamada sıra 55 yaş üstüne geldi
Sakarya'da vakalar 3 kat arttı hastanelerde yer kalmadı
Sakarya'da vakalar 3 kat arttı hastanelerde yer kalmadı