Advert

Umutlanalım mı?

Koronavirüs tedavisi üzerine çalışmalar yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalı, yaptığı son paylaşımında 23 Nisan'da açıklayacağını söylediği ilacı sosyal medya hesabından duyurdu. Ovalı; "Bu sefer bir ilaç üzerindeyiz" diyerek çalışmaları yürüttüğü öğrencileri ile poz verdi. Ancak bazı bilim insanları aşı sürecinin bir yılı bulacağı, bulunsa bile Türkiye'nin aşıyı herkese yetecek kadar üretecek alt yapısının olmadığını ifade ediyor.

Umutlanalım mı?
Umutlanalım mı? Admin
Bu içerik 510 kez okundu.
Advert

Koronavirüs salgını için aşı çalışmalarını büyük bir başarı ile sürdüren Prof. Dr. Ercüment Ovalı'dan heyecanlandıran bir paylaşım daha geldi. Prof. Dr. Ercüment Ovalı daha önce 23 Nisan'da açıklayacağını söylediği ilacı sosyal medya hesabından duyurdu. Sosyal hesabı üzerinden paylaştığı fotoğraflarda öğrencileri ile birlikte poz veren Ovalı, dört farklı grup olarak devam ettiklerini bu kez bir ilaç üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Ovalı, "Günler, geceler boyu çalıştılar ve daha da çalışacaklar. Ülkemiz için 3 gruba bölündük. Yarın dördüncü grup oluşuyor ve bu sefer bir ilaç üzerindeyiz. Gururla poz veren bu Türk çocuklarına inanıyorum. Bağışık plazma, kök hücre, Aşı ve virüs spesifik T hücre grubu. 1 aydır lab.da çalıştığımız bir ilacın ismini 23 nisanda açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyor ki insanların hayatını kurtarabilir.  İnsanların hayatından gün çalmak istemedik. Acilen Dornaz alfa hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı. Kahramanlarıma teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
35 yaş üstüne aşılama bugün başladı
35 yaş üstüne aşılama bugün başladı
Karasu kavşağındaki bu çukur tehlikenin habercisi
Karasu kavşağındaki bu çukur tehlikenin habercisi