Advert

Sokağa kademeli olarak çıkılacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağının son bulmasıyla ilgili planlarını oluşturdu. İlk aşamada sokağa kademeli olarak çıkışın planlandığı takvimde Bakan Koca, Ramazan Bayramı sonrasını işaretledi. Bayramdan sonra insanlar kademeli olarak sokağa çıkacak.

Sokağa kademeli olarak çıkılacak!
Sokağa kademeli olarak çıkılacak! Admin
Bu içerik 1298 kez okundu.
Advert

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınına karşın uygulanan tedbirler kapsamında bir takvim çizdi. Bu takvimde her ilin salgında pik yapma ve düşüşe geçme tarihlerine dair tahminler yer aldı. Bakan Koca'nın öncülüğündeki Koronavirüs Bilim Kurulu, bu bilgiler doğrultusunda sokağa kademeli olarak çıkış yönünde raporlar verecek. Bakan Koca'nın aklındaki tarih ise; Ramazan Bayramı sonrası.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın koronavirüs vakalarının pik yapmasıyla ilgili çizdiği takvimin ardından vatandaşların sokağa çıkmalarıyla ilgili planlamalar başladı. Planlara göre eğer vaka sayısında bir dalgalanma olmazsa, Ramazan Bayramı'ndan sonra kademeli olarak normalleşme gündeme gelecek. Haziran başında her il için farklı uygulamaya gidilecek.

2 HAFTALIK SÜREÇ ÇOK ÖNEMLİ

Vatandaşların tedbirlere sıkı sıkıya uyduğu takdirde 7 hafta sonra düşüşlerin yaşanacağına dikkat çeken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çizdiği takvimle ilgili de planlamalar yaptı. Ancak önümüzdeki 14 günlük sürecin çok önemli olduğu ve mücadele takviminin buna göre yeniden şekillenebileceği belirtildi.

BAYRAM SONRASI KADEMELİ ÇIKIŞ

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre, İstanbul'da plato noktasına yaklaşıldığı, Ankara ve İzmir'in henüz bu noktadan uzak olduğu belirlendi. Ankara'da ise kontrollü yaşamın diğer iki kente göre daha başarılı olduğu belirtildi. Gelişmelere göre Bilim Kurulu'nun yeni önerileri gündeme getireceği ifade edildi. Bakan Koca'nın dile getirdiği mayıs ayı takvimine göre, Ramazan Bayramı'ndan sonra kademeli olarak esnemenin gündeme getirilebileceği belirtiliyor. Haziran ayı başında her il için farklı uygulamaya gidilebileceği ifade ediliyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kemal KOÇÖZ     2020-04-20 Çocukların beden sağlığı kadar ruh sağlıkları da önemlidir. Çocuklar temiz hava için hafta sonları bahçelerine tarlalarına gidebilmeli, otlarla çiçeklerle buluşabilmeli, kazma tutabileni otu toprağı çapalayabilmeli..
Kemal KOÇÖZ     2020-04-20 Çocuklar dört duvar arasında sıkıldılar, hafta sonu dahi bahçesine tarlasına gitmesi de yasak. Koronavirüs illetine tedbir almak sağlık açısından güzel bir uygulama konumundaysa da 31 il haricindeki diğer iller bu koranavirüs illetinden muaf mıdır acaba! Çocukların ruh sağlığı da önemlidirTemiz hava için çocukların hafta sonu bari bağına bahçesine, tarlasına gidebilse otla çiçekle buluşması için, otu toprağı çapalayabilmesi için bir iki günlüğüne bahçesine tarlasına gitmesine müsade edilebilse..
Erdoğan SEYHAN     2020-04-19 Sayın bakan, doğru söylüyorsunuz da ev de kalımız bir ayı geçti bayramdan sonraya da bir aydan fazla var. DARLANDUK DA . 65 YAŞ ÜSTLERİ DE BİR GÜN BİZDE HAVALANDIRMAYA ÇIKALIM.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya'nın henüz yüzde 30'u aşılandı
Sakarya'nın henüz yüzde 30'u aşılandı
İlk onlar açılacak! İşte kademeli normalleşme planı
İlk onlar açılacak! İşte kademeli normalleşme planı