Advert

Berberlerden sitem: Sahipsiz bırakıldık

Korona virüsü nedeniyle tam bir aydır dükkanlarını açamayan berberler zor günler geçiriyor. Hükümete, “Sahipsiz bırakıldık” diye seslenen berberler, çözüm için çağrıda bulunuyor. İlçemizde bir berber esnafına ceza yazılmasıyla halkımızın tıraş ihtiyacı ve berberlerin geçim sorunu gündeme geldi.

Berberlerden sitem: Sahipsiz bırakıldık
Berberlerden sitem: Sahipsiz bırakıldık Admin
Bu içerik 964 kez okundu.
Advert

İçişleri Bakanlığı’nın 21 Mart’ta, 81 il valiliğine gönderdiği genelgeyle, berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetleri korona virüsü salgını önlemleri kapsamında geçici olarak durdurulmuştu. Esnafın kira, elektrik, vergi borçları birikmiş durumda. Hükümete, “Sahipsiz bırakıldık” diye seslenen kuaförler, açıklanan ekonomi paketinden yararlanamadıkları için tepki gösteriyor.  Devletin berberlere en az bir asgari ücret yardımda bulunmasını istiyorlar. 

Müşteriler ‘Beni ne zaman traş edeceksin?’ diye sorarken. Kendilerinin elinden birşey gelmediğini söyleyen berberler müşteri kaybetmekten de korkuyor. 

Berberler, en önemli mesleklerden biri olduğu halde kendilerine hiç bir şekilde sahip çıkalmadığını, gelecekten kaygılandıklarını belirtiyorlar. Berberler ilerideki bir zamanda rendavu ve müşteri bekleme koltuklarını kaldırarak, kontrollü biçimde müşteri kabul etmelerine izin verilmesini istiyorlar. 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
35 yaş üstüne aşılama bugün başladı
35 yaş üstüne aşılama bugün başladı
Karasu kavşağındaki bu çukur tehlikenin habercisi
Karasu kavşağındaki bu çukur tehlikenin habercisi