Reklamı Geç
Advert

Kepenkler açılana kadar fatura yok

Hizmetleri geçici süreyle durdurulan işletmelere 3 ay boyunca sayaç okuması yapılmayacağını açıklandıdı. 150 bin işletmeye Nisan, Mayıs, Haziran aylarında elektrik ve doğal gaz faturası gönderilmeyecek. Esnaflar, elektrik, doğalgaz tüketimi olmadığı halde fatura gönderme kararına tepki göstermişlerdi. Bakanlık bu kararıyla geçte olsa yanlıştan dönmüş oldu.

Kepenkler açılana kadar fatura yok
Kepenkler açılana kadar fatura yok Admin
Bu içerik 901 kez okundu.
Advert

İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında faaliyetleri geçici süreyle durdurulan işletmelere elektrik ve doğalgaz faturası gönderilmeyecek. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, katıldığı televizyon programında "Genelgelerle faaliyetleri geçici olarak durdurulan işletmelerin üç ay boyunca sayaçları okunmayacak. Herhangi bir sıkıntıya mahal vermeyeceğiz" dedi. Genelge kapsamında 81 ilde faaliyeti durdurulan tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile kafe, internet kafe, her türlü oyun salonları, çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerine kepenkler açılana kadar fatura gönderilemeyecek.

 

SÜRE UZAYABİLİR

Karar şu an için Nisan, Mayıs, Haziran aylarını kapsarken, tedbirlerin uzatılmasına yönelik ilave bir karar alınırsa bu süre uzatılabilecek. Söz konusu işletmelere yanlışlıkla fatura gönderildiyse işletmeler Enerji Bakanlığı ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na (EPDK) şikayetlerini iletebilecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşılamada sıra 55 yaş üstüne geldi
Aşılamada sıra 55 yaş üstüne geldi
Sakarya'da vakalar 3 kat arttı hastanelerde yer kalmadı
Sakarya'da vakalar 3 kat arttı hastanelerde yer kalmadı