Reklamı Geç
Advert

Sakarya'da kaç kişiye yardım yapıldı açıklandı

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, vatandaşlara dağıtılan 1000'er liralık yardıma Sakarya'dan yaklaşık 80 bin kişinin başvurduğunu söyledi.

Sakarya'da kaç kişiye yardım yapıldı açıklandı
Sakarya'da kaç kişiye yardım yapıldı açıklandı Admin
Bu içerik 1372 kez okundu.
Advert

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, katıldığı SAÜ canlı yayınında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirüs salgını sonrası kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu'nun çalışmaları anlatan Vali Nayir, vatandaşlara dağıtılan yardımlar hakkında da bilgiler verdi.

1000'ER LİRALIK YARDIM

Salgın dolayısıyla devam eden yardımlara değinen Nayir, “Vefa destek grubu 28 bin 316 başvuru almış. Bin liralık destekleri bakanlık fazlara böldü. Birinci fazı bitirdik. Bizden düzenli yardım alanlara yönelikti bu yardımlar. İkinci fazda ise arada yardım edilenlerin değerlendirilmeseydi. Bu iki fazdan 33 bin kişi biner lira yardım aldı. Taleplerin değerlendirmesi ile de 8 bin 300 kişilik liste gönderildi. 3 bin civarında kişi de yararlanacak. 36 bin aileye bu yardımlar ulaşmış oldu" dedi.

3. FAZ Yapıalacak

3. faz yardımı hakkında da bilgi veren Vali Nayir, "Üçüncü fazda ise 50 bin başvuru oldu. 16 bin aile incelendi. Bunların 5 binine verilmesi kararlaştırıldı” ifadelerini kullandı.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşılamada sıra 55 yaş üstüne geldi
Aşılamada sıra 55 yaş üstüne geldi
Sakarya'da vakalar 3 kat arttı hastanelerde yer kalmadı
Sakarya'da vakalar 3 kat arttı hastanelerde yer kalmadı