Advert
Advert
Advert

YKS sınavı 1 ay öne alındı sosyal medya sallandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan normalleşme takvimi gençleri mutsuz etti. 25 Temmuz’da yapılacağı açıklanan YKS sınavının bir ay öne çekilmesi sosyal medyayı salladı. Açıklamadan kısa bir süre sonra bir defalığına baraj puanı 10'den 170'e indirildi, TYT sınav süresi 30 dakika uzatıldı.

YKS sınavı 1 ay öne alındı sosyal medya sallandı
YKS sınavı 1 ay öne alındı sosyal medya sallandı Admin
Bu içerik 4739 kez okundu.
Advert

 Koronavirüs tedbirleri nedeniyle yaklaşık 2 aydır okullarına gidemeyen gençler, daha önce 25 Temmuz 2020 tarihinde yapılacağı açıklanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) 27 Haziran’a çekilmesine tepki gösterdiler. Yks 2020 hashtag ile tepkilerini dile getiren gençler Twitter’da trend topic oldu.

“EMEĞİNİZ OYUNCAĞIMIZDIR”

Birbirinden çarpıcı CAPS’ler ile sınavın erkene alınmasına tepki gösteren gençler ÖSYM tarafından sınav salonlarına asılan ve dağıtılan kalemlere yazılan ‘Emeğiniz Emanetimizdir’ sözüne atıfta bulunarak “Emeğimizle oynamayın”, “Emeğiniz oyuncağımızdır”, “Turistler emanetimizdir”, paylaşımlarıyla tepkilerini dile getirdiler. Twitter’da hazırladıkları CAPS’leri paylaşan gençler 2020 YKS tarihinin yeniden gözden geçirilmesini istediler.

YÖK, lisans programlarını tercih edebilmek için ilgili puan türünde uygulanan 180 baraj puanının bu yıl sınırlı kalmak şartıyla 170 puana çekildiğini açıkladı. Öte yandan YÖK, TYT sınavında geçen yıl verilen 135 dakikalık sürenin, yalnızca bu yıl için 30 dakika daha ilave süre ile 165 dakikaya çıkarıldığını duyurdu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evinde ölü bulundu
Evinde ölü bulundu
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi