Reklamı Geç
Advert

Vali bu sayıları ilk kez açıkladı

Sakarya'da kaç hasta yoğun bakımda, kaçı solunum cihazına bağlı, kaç solunum cihazı var, kaç kişiye test yapıldığını ilk kez açıkladı.

Vali bu sayıları ilk kez açıkladı
Vali bu sayıları ilk kez açıkladı Admin
Bu içerik 1379 kez okundu.
Advert

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya'da koronavirüsle ilgili tüm merak edilenleri Sakarya Yenihaber'e anlattı.Vali, Nayir, vaka sayısıyla ilgili ilk kez bilgi verdi. 

İYİLEŞEN SAYISI VAKAYI GEÇTİ

Vaka sayısının 3 gün önce binden düştüğünü söyleyen Vali Nayir, "Sakarya'da pozitif vaka sayımız 1000 sayısından düştü. 3 gün önce ise güzel bir gelişme oldu. İlk kez pozitif vaka sayımız iyileşen sayımızın altında kaldı. 18 hastamız yoğun bakımda 13'ü solunum cihazına bağlı. İmkanlarımız iyi durumda 40 solunum cihazı kullanımda ise 40'ı da boşta burada. 164 solunum cihazımız var Sakarya'da, 13'ü korona kullanımında. Bugüne kadar yaklaşık 11 bin kişiye koronavirüs testi yaptık" dedi.

169 KAMU ÇALIŞANI ENFEKTE

Enfekte olan kamu çalışanlarının durumunun ağır olmadığını söyleyen Vali Nayir, "Sağlıkta 20'si doktor 156 kahraman çalışanımız, tedavi sürecinde şifa vermek isterken enfekte oldu. Bunun 115'i iyileşti, bunları söylerken arkadaşlarımızın ne kadar fedakarca çalıştığını dile getirelim. Sağlık teşkilatımızın içinde ağır hastamız bulunmuyor. Diğer kurumlardan Emniyet personelinde 11, jandarma personelinden ise 2 kişi enfekte oldu. Bunlar içinde de durumu ağır olan hastamız yok" dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşılamada sıra 55 yaş üstüne geldi
Aşılamada sıra 55 yaş üstüne geldi
Sakarya'da vakalar 3 kat arttı hastanelerde yer kalmadı
Sakarya'da vakalar 3 kat arttı hastanelerde yer kalmadı