Reklamı Geç
Advert

Eski Kaynarca Müftüsü Elazığ Müftülüğüne atandı

Elazığ Müftüsü Yusuf Sarıkaya’nın emekli olmasından sonra boşalan Elazığ Müftülüğüne eski Kaynarca Müftüsü atandı.

Eski Kaynarca Müftüsü Elazığ Müftülüğüne atandı
Eski Kaynarca Müftüsü Elazığ Müftülüğüne atandı Admin
Bu içerik 1124 kez okundu.
Advert

Resmi Gazete de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre Elazığ Müftülüğüne atanan Selami Aydın  2017 yılında 8 ay Kaynarca Müftülüğü görevinde bulunmuştu. / Sedat Balta - Kaynarcahaber com

 SELAMİ AYDIN KİMDİR?
1965 yılında Erzurum İli Narman İlçesinde doğan Selami AYDIN İlköğretimden sonra tahsil hayatını İstanbul’ da sürdürdü. Hafızlığını İstanbul’da tamamlayan AYDIN, İmam Hatip Lisesini de İstanbul Fatih İmam Hatip Lisesin de bitirdi.
Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitirdikten sonra İhtisas eğitimini İstanbul Haseki Eğitim merkezinde, Yüksek Lisansını ise Van 100.Yıl Üniversitesi’nde tamamladı.
Hollanda’da 4 yıl yurt dışı görevinde bulundu.3 yıl Van Diyanet Eğitim Merkezinde görev yaptı ve daha sonra Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen Dini Yüksek İhtisas Merkezinde 3 yıl eğitim görevlisi olarak çalıştı.
Burada eğitim görevlisi iken Hopa İlçesine Müftü olarak atandı.18/10/2017 tarihinde Kaynarca Müftülüğüne naklen atandı. 
1.07.2018 tarihinde Bakırköy İlçe Müftülüğüne Müftü olarak naklen atanan Selami AYDIN, halen burada görev yapmaktadır.
Başta TRT olmak üzere ulusal ve yerel kanallarda programlara katılan, yurt genelinde değişik konularda konferanslar da veren Selami AYDIN evli ve iki çocuk babası olup; Arapça, İngilizce ve Felemenkçe bilmektedir.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bedri Safa Kaymak     2020-05-10 Yolu açık olsun, gittikten sonra bile konutlar camiine hayırsever birini getirip yardım yaptırdı minnettarız kendisine, Allah sokağa çıkma sınırına takılmayan ve aynı ilde ikamet eden idareciler nasip etsin ilçemize inşallah.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşılamada sıra 55 yaş üstüne geldi
Aşılamada sıra 55 yaş üstüne geldi
Sakarya'da vakalar 3 kat arttı hastanelerde yer kalmadı
Sakarya'da vakalar 3 kat arttı hastanelerde yer kalmadı