Reklamı Geç
Advert

Berberler 51 gün sonra yeniden...

Kaynarca'da 11 Mayıs'ta yeniden faaliyete başlayan berberler 51 gün sonra ilk kez ellerine makas ve makine alıp traş yaptılar.

Berberler 51 gün sonra yeniden...
Berberler 51 gün sonra yeniden... Admin
Bu içerik 986 kez okundu.
Advert

 1 Mart'ta alınan yasak kararıyla birlikte berberler  kapılarını kapatmıştı. Normalleşme sürecinin devreye alınmasıyla birlikte ilk açalan berberler, güzellik merkezleri ve AVM'ler oldu.

KURALLAR ŞÖYLE * Berber ve kuaförler için de şu kurallar geçerli olacak: * Randevu sistemiyle çalışılacak ve saat 09.00 ile 21.00 saatleri arasında hizmet verilecek. * Aynı anda yan yana iki koltukta müşteri alınmayacak. * İş yerinde en fazla bir müşteri bekleyebilecek. Çalışanlar mutlaka maske kullanacak. Müşteriler ise işlem süresince maske kullanacak ancak yapılacak işlemin özelliğine göre maskeyi çıkarabilecek. * Kullanılan tüm malzemeler hizmet sunumuna başlamadan önce yapılacak temizliğin ardından dezenfekte edilecek. Bu işlem her müşteri için tekrarlanacak. * Saç kesimi, yıkama, boyama gibi hizmetler esnasında kullanılan havlu, önlük gibi malzemeler tek kullanımlık malzemeler olacak ya da her müşteri için ayrı malzeme olması sağlanacak. Müşteriler isterse kendi havlusunu ve eşyasını yanında getirebilecek. * Berberlerde jilet/ustura ile sakal tıraşı yapılmayacak. Makinayla kısaltmaya izin var. * Kadın kuaförleri ve güzellik merkezlerinde ise cilt bakımı, makyaj ve kalıcı makyaj yapılamayacak.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kagan Turk     2020-05-12 Anlayamadığım bi konu var Berberlerin iş elbisesi ya da iş önlükleri yokmu.Bizim zamanımızda vardı.Şimdi gömleğiyle t-Shirtüyle direk işe başlıyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşılamada sıra 55 yaş üstüne geldi
Aşılamada sıra 55 yaş üstüne geldi
Sakarya'da vakalar 3 kat arttı hastanelerde yer kalmadı
Sakarya'da vakalar 3 kat arttı hastanelerde yer kalmadı