GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-05-2020 18:34   Güncelleme : 12-05-2020 18:34

Süper taşıyıcı teyze herkese temas etmiş!

İftar, mukabele, cenaze ve ev oturmalarına gittiği tespit edilen gittiği her yerde görüştüğü kişilere temas eden 60 yaşındaki süper taşıyıcı H.A'nın temas ettiği yaklaşık 60 kişiden 40'ı tedavi altına alındı.

Süper taşıyıcı teyze herkese temas etmiş!

 Akyazı ilçesi Vakıf Mahallesi'ndeki taşıyıcı teyze, şehirde gündem oldu. Yaşlı kadının hastanede testinin pozitif çıkmasıyla başlayan süreç, korkutan seviyelere ulaştı. Tedavi altına alınan pozitif vakanın evde kalmayıp, sürekli hareket halinde olduğu belirlendi.  

HER YERE GİTMİŞ

İftar, mukabele, cenaze ve ev oturmalarına gittiği tespit edilen kadının temas ettiği kişilerin belirlenmesi için Sağlık Bakanlığı harekete geçti. Süper taşıyıcının yakınında ve çevresinde temas ettiği kişiler yapılan filyasyon çalışmasıyla tespit edildi. Telefonla ulaşılan kişiler hastaneye çağırıldı. 60'A YAKIN KİŞİ H.A'nın bahsedilen program ve etkinliklerde temas ettiği 60'a yakın kişiye korona testi yapıldı. Bu şahıslardan semptom gösteren 40'a yakın kişi ise tedavi altına alındı. Öte yandan bölgede süper taşıyıcı ile temaslı olduğu düşünülen toplam 10 eve giriş çıkışlar kapatıldı, toplam 46 kişi karantina altında tutuluyor