EKONOMİ
Giriş Tarihi : 14-05-2020 12:09   Güncelleme : 14-05-2020 12:17

Çiftçiliğin hakkını veren üreticimize ne kadar teşekkür etsek az!

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutlayan Kaynarca Ziraat Odası Başkanı İbrahim Çakar, "İçinde yaşadığımız zor günlerde Kaynarca Ziraat Odası olarak sürekli vurguladığımız tarımın, toprağın, çiftçiliğin insan yaşamında ne kadar değerli olduğuna; sahip çıkılması gerektiğine inancımız artık aklıbaşında herkes tarafından kabullenilmiştir, yaptıkları üretimle, verdikleri emekle büyük bir teşekkürü hak eden değerli çiftçilerimizin günü kutlu olsun" dedi. Oda Başkanı Çakar mesajında önemli konulara değindi.

Çiftçiliğin hakkını veren üreticimize ne kadar teşekkür etsek az!

GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ
Tarımda piyasa koşullarına uygun üretim yapmanın, teknolojinin, eğitimin önemini vurgulayan Kaynarca Ziraat Odası Başkanı İbrahim Çakar, "Salgın hastalıkla mücadele içinde olduğumuz bu netameli gunlerde bitkisel ve hayvansal üretimin ne denli önemli olduğu bir kez daha anlaşılmıştır.  Bizler üretim zincirinin ilk halkasını olusturuyoruz. Tarımın, ülkemizin bağımsızlığı, insanımızın sağlığının korunması açısından sanayi, ticaret ve madencilik sektörlerinden  çok daha öncelikli olduğunun reddedilemez bir gerçektir.  
Kaynarca Ziraat Odası olarak bizler,  gençlerimize, atalarının, babalarının yerini alacak yeni nesillerimize güveniyor ve onları sonuna kadar destekliyoruz. Kaynarca çiftçisini temsil etmenin büyük onuruyla; Kaynarca Ziraat Odası olarak  14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü anısına oluşturduğumuz kütüphanelere yenilerini ekliyoruz. Tarıma ara eleman yetiştirmek için hayati önem taşıyan tarım liseleri için girişimlerde bulunuyor; ülkemizin, ilçemizin iyiliği için bu görüşümüzü ısrarla, her fırsatta dile getiriyoruz. 
VERİMLİ TARIMA GEÇMELİYİZ
Bugünün bilgi ve birikimini, gelecek nesile, yeni teknoloji ve yeni piyasa koşullarına uygun olarak taşımak için tarlalarda, ahırlarda ve seralarda üretim yapan çiftçilerimizin her zaman yanında olduk; olmaya devam edeceğiz. 
Örnek seralar kurarak, gençlerimizin tarımsal üretimi yeni modern sistemlerle devam ettirebilmesinin önünü açma çabası içindeyiz. Kaynarca Ziraat Odası olarak açtığımız kurslarla verimli, sürdürülebilir üretimin yaygınlaşması temel ilkemiz olmaya devam edecek. 
Tarımsal üretimin her aşamasında emek veren değerli çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünyü Çiftçiler gününü kutluyor; gelecekteki günlerimizin bugünümüzden daha iyi olmasını diliyorum" dedi. / Sedat Balta - Kaynarcahaber com