Advert

Umdukları açıklama gelmedi...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, İŞKUR-TYP (Toplum Yararına Programlar) kapsamında istihdam edilen özel güvenlik görevlileri anlaşmalarının sona ermesiyle işsiz kalacak. Konuyu yakından takip eden AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, bakanlık nezdinde gerekli girişimleri yaptıklarını, ancak olumlu bir sonuç alınamadığını açıkladı.

Umdukları açıklama gelmedi...
Umdukları açıklama gelmedi... Admin
Bu içerik 2333 kez okundu.
Advert

9 AYLIK SÜRE BİTİNCE…

İŞKUR-Toplum Yararına Programları kapsamında 9 ay boyunca Sakarya’daki okullarda istihdam edilen özel güvenlik görevlileri kadroya alınma talebinde bulunmuştu. Bakanlık bu talebe sıcak bakmayınca, TYP’li özel güvenlik görevlileri işsizler ordusuna katılmak için gün saymaya başladı. Konuyla ilgili konuşan AK Parti İl Başkanı Yunus Tever özel güvenliklerin süreleri bitmesi ardından eski pozisyonlarına tekrardan döneceklerini belirterek, “TYP sadece güvenlik anlamında kurulan bir mekanizma değil. Okullarda olsun, belediyelerimizde olsun dönem dönem TYP üzerinden alımlar oluyor. Bu alımlar 9 aylık kısa süreli oluyor. Dolayısıyla o 9 ay süresi bittikten sonra bu arkadaşlarımız tekrardan oldukları pozisyonda devam edemiyorlar” şeklinde konuştu.

 

GÖREV SÜRELERİNİNUZATILMASI MÜMKÜN GÖZÜKMÜYOR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından istihdam edilen özel güvenlikçilerin de aynı konumda olduğunu aktaran Tever, “Bu güvenlikçilerimizin ‘Biz görevimize devam edelim’ yönünde talepleri var. Biz bunu bakanlığımıza ilettik. Ama görev sürelerinin uzatılması pek mümkün gözükmüyor gibi. Sadece özel güvenlikçiler de değil; hastanelerimizde, belediyelerimizde çalışan personeller de aynı talepte bulunuyor. Bu konuyla ilgili yapılan bir çalışma yok. Çünkü bunlar kısa süreli ve sadece o döneme ait alınan personeller. Dolayısıyla işi bittikten sonra bu arkadaşlarımızın görev süresi bitmiş oluyor. Bu çalışanlarımızın ücretlerini Aile Sosyal Politikalar Bakanlığımız veriyor, kurumlar ödemiyor. Bu tamamen onlara destek amaçlı bakanlığımızın açtığı bir çalışma. Bu konuda da çalışma bu şekilde devam edecek” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
35 yaş üstüne aşılama bugün başladı
35 yaş üstüne aşılama bugün başladı
Karasu kavşağındaki bu çukur tehlikenin habercisi
Karasu kavşağındaki bu çukur tehlikenin habercisi