Advert
Advert
Advert

Önlemleri umursamazlık vaka sayısını zıplattı(!)

Sakarya'da vatandaşların rahatlığı tedbirsiz davranması sebebiyle tablo olumsuza dönmeye başladı.

Önlemleri umursamazlık vaka sayısını zıplattı(!)
Önlemleri umursamazlık vaka sayısını zıplattı(!) Admin
Bu içerik 3710 kez okundu.
Advert

Sakarya'da vatandaşın rahat tavırları sonucu aktif vaka sayısı yine 300'ün üzerine çıktı, günlük vaka ise 20'nin üzerinde seyrediyor.

TEDBİRLER YOK OLDU Türkiye'de normalleşme süreci vatandaşın tedbirsizliği sebebiyle olumsuz bir tabloyla başladı. Ulusal ve yerel basında cadde, sokak, kafe ve tüm mekanlarda çekilen maskesiz insanların fotoğrafları yayınlandı. Mesafe ve temas kurallarına riayet etmeyen vatandaşların etkileşimi, son günlerde vaka tablosuna net olarak yansıdı.

SIKINTILI YERLER

Özellikle Adapazarı merkez ve Serdivan Mavi Durak civarında oluşan insan yoğunluğu ile tedbirsiz davranışlar Sakarya'daki sayıları alt üst etti. Normalleşme sürecinin en başında 2'lere kadar düşen günlük vaka sayısı son veriye göre 20'lerin üzerinde seyrediyor. 200'e kadar düşen aktif vaka sayısı ise şu anda yine 300'ü aştı. Vakaların 70'ten fazlası SAÜEAH'ta tedavi görüyor.

TOPLAM ENFEKTE SAYIMIZ

En sıkı sorulan 'Kaç kişi enfekte oldu?' sorusunun cevabı olan sayı ise 2 bin 500'lere kadar ulaştı. Yetkililer toplu bulunulan alanlarda maske ve mesafe kuralına uyulması için uygulanan tedbirlerin uygulamasında artık sert davranıyor. Şehirde kurallara uyup evde kalan vatandaşların çabası, tedbirsiz davrananlar yüzünden sonuçsuz kalıyor.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evinde ölü bulundu
Evinde ölü bulundu
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi