Advert
Advert
Advert

Halit Molla Adapazarı'nın Kurtuluşu'nun 99. yılında anıldı

Adapazarı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun en önemli kahramanlarından Halit Molla, kabri başında anıldı

 Halit Molla Adapazarı'nın Kurtuluşu'nun 99. yılında anıldı
 Halit Molla Adapazarı'nın Kurtuluşu'nun 99. yılında anıldı Admin
Bu içerik 1770 kez okundu.
Advert

Adapazarı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümünde, çetesiyle kurtuluşun başta gelen kahramanlarından Halit Molla, Sıraköy'deki mezarı başında düzenlenen mütevazı törenle anıldı.

Torunu Haluk Akagündüz, akademisyen Dr. Mehmet Özdemir ve yazar Fahri Tuna'dan oluşan Halit Molla Daimi Anma Kurulu tarafından organize edilen sivil programa; Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu ile beraber merhum Halit Molla'nın torunları ve sevenleri katıldı. 

Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve Dua Anma kurulu başkanı Haluk Akagündüz'ün hoş geldiniz konuşmasıyla başlayan anma töreninde önce Kur'an-ı Kerim tilavet edildi, ardından Orhan Camii emekli müezzini Hafız Hasan Çolak tarafından güzel bir dua yapıldı.  Halit Molla Kitabı Müjdesi Duanın ardından bir konuşma yapan Dr. Mehmet Özdemir, özetle Halit Molla gibi gerçek vatanperver ve kahramanları hatırlamanın İslâm'ı ve Türkiye'yi sevmek anlamına geldiğini ifade ederken bir de kitap müjdesi verdi. Özdemir, üç kişilik düzenleme kurulu olarak Halit Molla'nın kendi yazdığı anıları, onu anlatan bir biyografik kısım ve Halit Molla anekdotları olmak üzere üç kısımdan oluşacak kitabın seneye yani kurtuluşun 100. yıldönümünde okurlara sunmayı planladıklarını söyledi.

Şeyh Muslihiddin'de İkram Koranavirüs salgını nedeniyle katılımın az olması planlandığından otuz kadar tarih severin iştirak ettiği anma töreni büyük bir olgunlukla geçti. Programın sonunda Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, misafirlerini 1486 yılında inşa edilen tarihi Şeyh Muslihiddin Camii bahçesinde ağırladı.
 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşte Sakarya'da ki Suriyeli sayısı
İşte Sakarya'da ki Suriyeli sayısı
Evinde ölü bulundu
Evinde ölü bulundu