Advert
Advert
Advert

Vali Kaldırım yağmurun vurduğu köylerimizde inceleme yaptı

Vali Çetin Oktay Kaldırım ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce sağanak yağışın vurduğu Kaynarca mahallelerini gezerek incelemelerde bulundu.

Vali Kaldırım yağmurun vurduğu köylerimizde inceleme yaptı
Vali Kaldırım yağmurun vurduğu köylerimizde inceleme yaptı Admin
Bu içerik 1898 kez okundu.
Advert

Metrekareye 72 kilogram yağış düştü
Kaynarca’da  sağanak yağışın ardından bölgede oluşan sel ve su baskınlarınının etkilerini yerinde gören Vali Çetin Oktay Kaldırım ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce  zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Vali'ye Kaymakam Mehmet Ali Karatekeli, Belediye Başkanı Murat Kefli, Kaynarca Ziraat Odası Başkanı İbrahim Çakar, Muhtarlar Derneği Başkanı Türkan Öner, bazı daire amirleri ve muhtarlar da eşlik etti. 


Önceki gece saatlerinden itibaren etkili olan kuvvetli sağanak yağış Kaynarca başta olmak üzere kuzey içelerinde su taşkınlarına sebep oldu.  Kaynarca'nın bir çok mahallesindeki evler ve tarım arazilerini su bastı.  Vali Çetin Oktay Kaldırım da bölgeye giderek incelemelerde bulundu.  Müezzinler, Güven (Balcılar), Hayaller, Uzunalan, Ziahmet, Yeşilova, Büyükyanık Mahallelerini gezen Vali Kaldırım, su baskının sebep olduğu hasarı inceledi.  Kaldırım, evleri ve tarım arazileri zarar gören vatandaşlara da 'geçmiş olsun' dileğinde bulunarak, devlet kurumlarının zararların giderilmesi noktasında gereken çalışmayı yapacağını söyledi. 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’la birlikte sağanak yağışların ardından Kaynarca’da sel ve su taşkınlarının yaşandığı bölgelerde incelemelerde bulundu. Yağışla birlikte Kaynarca’da metrekareye 72 kilogram yağış düştüğü bildirildi. Kaynarca Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi SASKİ ekiplerinin çalışmasıyla köy yolları temizlenirken, bahçelerinde su taşkını meydana gelen vatandaşlar da bahçelerindeki suyu kendi çabaları ve  vidanjör araçlarının yardımıyla çektiler. Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, Vali Kaldırım ve Başkan Yüce’ye son duruma ilişkin bilgi verdi.
EKİPLER TEYAKKUZDA OLACAK
Bölgeyi ziyaretinde geçmiş olsun dileklerini paylaşan ve yapacakları çalışmalarla kısa sürede hayatı normale döndüreceklerini ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Valimiz Çetin Oktay Kaldırım ile Kaynarca’dayız. Özellikle şehrimizin kuzey bölgesinde etkisini gösteren yağışlarla oluşan tablodan üzüntü duyuyorum. Tüm hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Hamdolsun herhangi bir can kaybımız yok. Sabahın ilk ışıklarından bu yana Büyükşehir ve SASKİ ekiplerimiz bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Derelerin taşmasıyla kapanan mahalle yollarını tekrardan ulaşıma açtık. Hanelerde yaşanan su baskılarına müdahalede bulunduk. Vatandaşlarımızın yanındayız. Afet sonucu oluşan hasarı en kısa sürede onaracak, kısa sürede hayatı normale döndüreceğiz. Ekiplerimiz de yine teyakkuz halinde olacak” dedi.
HAYVANLAR SUDA KALDI
Kaynarca İlçesine bağlı Müezzinler Mahallesinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle Müezzinler Camiinin istinat duvarı çöktü. Caminin arka kısmında bulunan Kur'an Kursunu ve tuvaletleri su basarken mahalledeki çok sayıda ev, ahır ve garaj sular altında kaldı. 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bir intihar haberi de Kazımpaşa'dan...
Bir intihar haberi de Kazımpaşa'dan...
Yangınlar ve sellerin nedeni konusunda bilimsel açıklama
Yangınlar ve sellerin nedeni konusunda bilimsel açıklama