Advert
Advert
Advert

Melen Botanik Vadisi'nde ilk hasat yapıldı

Vali Çetin Oktay Kaldırım ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce Kaynarca'da ilçe protokolünün de katılımıyla adaçayı hasadı yaptılar.

Melen Botanik Vadisi'nde ilk hasat yapıldı
Melen Botanik Vadisi'nde ilk hasat yapıldı Admin
Bu içerik 3583 kez okundu.
Advert

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Melen Botanik Vadisi'nde yetiştirilen tıbbi ve aromatik bitkilerin hasadına katıldı.

Vali Çetin Oktay Kaldırım ile yaptıkları ziyaret sırasında adaçayı toplamayı ihmal etmeyen Yüce, Vali Kaldırım'a vadi ile ilgili bilgi verdi.

Kocaali, Kaynarca ve Karasu ilçelerini kapsayan Melen su hattı üzerinde 70 kilometre uzunluğundaki Botanik Vadide lavanta, adaçayı, biberiye, kekik, ıhlamur, akasya ve defne başta olmak üzere toplam 1 milyon 815 bin 785 adet aromatik bitki yetiştirildiği bilgisini veren Yüce, şunları kaydetti:

"Bitkilerin bakımı ve işletilmesi ise Büyükşehir Belediyesi Fidancılık ve Peyzaj AŞ tarafından gerçekleştiriliyor. Mahsulleri de 10 yıl süreyle satış garantisi altına alacak protokolü Martin Bauer Grub ile imzaladık. Bugün de adaçayı ve lavanta bitkilerimizin ilk hasadını yaptık. Rabbim hayırlı eylesin. Melen Botanik Vadimizde aromatik bitki yetiştirmenin yanı sıra ana arı üretimi, arı zehri üretimi, arı sütü üretimi, polen-propolis üretimi ve suni oğul üretimi de gerçekleştiriyoruz. Her yönüyle şehrimizin tarımsal geleceğine katkı sunan Botanik Vadimiz ile arıcılık konusunda da Türkiye'de öncü şehirler arasında yer alacağız."

 

adaçayı botonik kaynarca vadisi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bilinmiyor     2020-07-12 Başkanımız sayın Ekrem yüce at çiftliğine gelip ihtiyacınız varmı diye bişey demedi tek ilgilendiği hasatlar kusura bakmasınlar insanlara yardım eli uzatmadıktan sonra başkan olmuş vali olmuş neye yarar
Bilinmiyor     2020-07-12 Hasadı yapan başkanımız Ekrem yüce ile valimiz hasadı düşünüyorlar sadece. Gelip burda at çifliyinin herhandi bir sıkıntımızı ve herhangi bi derdimizi dinlemediler bizim burda bi ihtiyacınız varmı demediler kusura bakmasınlar hasadı deyil insanları düşünmesi gerekiyor. biz burda zor şartlar altında hizmet veriyoruz gelip tekrardan buraya bakması ve ihtiyaçlarımızın görmesini talep ediyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşte Sakarya'da ki Suriyeli sayısı
İşte Sakarya'da ki Suriyeli sayısı
Evinde ölü bulundu
Evinde ölü bulundu