Advert
Advert
Advert

Askeri lise öğrencileri konuştu

Hain terör örgütü FETÖ’nün askeri okullardaki yapılanması, bir nesli türlü psikolojik ve fiziksel işkenceler ile yok etti. Akıl almaz baskılara maruz kalan öğrenciler, yaşadıklarını anlattılar.

Askeri lise öğrencileri konuştu
Askeri lise öğrencileri konuştu Admin
Bu içerik 1509 kez okundu.
Advert

“YETERSİZ HİSSETMEMİZİ İSTEDİLER”

Hain terör örgütü FETÖ tarafından uğradığı baskıları anlatan H.S., “Elimde olsa askeri okulu bırakmazdım. Hayatım alt-üst oldu. O günden sonra yaptığım hiçbir işten zevk almadım. Alacağımı da düşünmüyorum. Bize sürekli baskı yapılıyordu. Eğitim adı altında amacı olmayan, akla-mantığa uymayan şeyler yapıyorduk. Bir resmigeçitte herkes Askeri Lise tarihinin en mükemmel yürüyüşünü yaptığımızı söylemişti. O gün bile bize türlü türlü hakaretler edildi. Daha fazla eğitime ihtiyacımız olduğu söylenip, bizim hep kendimizi yetersiz olarak hissetmemizi istediler. O günleri hatırlamak istemiyorum. Psikolojim halen alt-üst” dedi.

 

“İÇİMDE BİR UKDE OLARAK KALACAK”

Hayatının sonuna kadar subay olmayı isteyeceğini söyleyen H.S., “Muhtemelen hayatımın sonuna kadar içimde bir ukde kalacak. Hayatımın sonuna kadar vatansever bir asker olmak isteyeceğim. Hala geceleri uyurken kendimi bir asker olarak hayal ediyorum. Normal hayata da adapte olamıyorum. Kendimi askerlik dışında başka bir meslekte hayal edemiyorum” ifadelerine yer verdi.

 

“TOPLULUK ÖNÜNDE AŞAĞILANIYORDUK”

Askeri okullardaki terör yapılanmasına mensup subayların yaptığı baskı ve zulümler sonucunda okuldan ayrılmak zorunda kalan F.Ç., “Hainlerin psikolojik baskıları sonucu ağlayarak okuldan ayrılmak zorunda kaldım. Çocuk yaştaydım, psikolojik sağlığım yerle bir oldu. Özellikle başarılı ve vatansever askeri lise öğrencilerini yıldırmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlardı. Sudan sebeplere ceza yiyorduk. Sürekli topluluk önünde aşağılanıyorduk. Bu aşağılanmadan sonra da sürekli bırakıp gitmemiz öğütleniyordu” dedi.

 

“TEK AMAÇLARI BİZİ YILDIRMAKTI”

F.Ç., “Tek amaçları ailesinden kilometrelerce uzak 14-15 yaşındaki çocukların psikolojisini bozup askeri okulu bıraktırmaktı. Fiziki eğitimlerde insanüstü bir şekilde zorlanıyorduk. 14-15 yaşındaki çocukların yapamayacağı şeyler istiyorlardı bizden. Yapamayınca da ağır cezalar veriyorlardı. En iyimize bile sürekli yetersiz olduğu söyleniyordu. Kendileri yüz karası olan vatan hainleri, bize ‘TSK’nın yüzkaraları’ diye hakaret ediyor ve yıldırmaya çalışıyordu” ifadelerine yer verdi.

 

“HAYALİMİZ ŞEHİT OLMAKTI”

F.Ç., “Daha 13 yaşında Türkiye’nin dört bir yanından kopup gelen devrelerim ile en büyük hayalimiz bu vatan için şehit olmaktı. Bu disiplin ve vatanseverlik ile kendimizi yetiştirdik. Maalesef bizleri psikolojik olarak çökertip uzaklaştırdılar. Ayrılışımdan sonra vatana hizmet etmenin birçok yolu var dedim, edindiğim disiplin ve entelektüel birikim ile sivil hayatta vatanıma faydalı olmaya çalışıyorum. Sadece üniformamızı çıkardık. Vatan aşkımız devam ediyor. Fırsat olursa tekrar şanlı TSK’nın üniformasını giymek isterim” dedi.

 

 

“PSİKOLOJİM ALT-ÜST OLDU”

669 sayılı KHK ile Harp Okulları kapatıldığı için Askeri Lise’den ayrılmak zorunda kalan U.K., “Benim Askeri Lise’den ayrılmam kendi rızam ile olmadı. Tüm baskılara rağmen ‘Bırakmayacağım’ dedim ve en sonunda okul kapandı. Psikolojim alt-üst oldu. Bize kötü davranan subayların şu an FETÖ’den yargılandığını duydum. Bize kötü davranmayan bazı subayların da FETÖ’den yargılandığını duydum. Tamamen kendinden olmayanları bezdirmek üzerine teşkilatlanmış bir terör örgütüydü” dedi.

 

“HAKARET VE İFTİRALAR BAZEN RÜYALARIMA GİRİYOR”

U.K., “Bize işkence etmelerinin tek sebebi, vatanımızı ve milletimizi sevmemizdi. Maddi ve manevi olarak çok yıprandım. FETÖ yüzünden okulların kapatılmasından sonra ciddi psikolojik destek aldım. Bir anda hayatımın akışı değişmişti. Şu an ‘Subay olmak ister misin?’ diye sorsalar ‘Hayır’ derim. Nedeni de hayallerim bir kez yıkıldıktan sonra tekrardan yeni bir hayal kurmuş ve o hayalin peşinden koşarken hatta bir kısmına ulaşmışken gerek ve istek duymuyorum. Bize ettikleri hakaret ve iftiralar bazen rüyalarıma giriyor” dedi.

 

 

“KENDİ MEZARIMIZI BİLE KAZDIRDILAR”

Terör örgütü mensuplarından gördüğü psikolojik şiddeti aktaran Y.S., “Özellikle başarılı öğrencileri okuldan bezdirmek için, ceza vermek için sudan sebep arıyorlardı. Bir devreme yemek masasındaki portakala yemek duasından önce yiyecekmiş gibi baktığı için ceza verdiler ve aşağıladılar. Özellikle Harp Okulu’na geçiş öncesi yapılan Menteş kampında fiziksel ve psikolojik baskılar akıl almayacak dereceye çıkıyordu. Ceza olarak mezar kazdırdıklarına bile şahit oldum. Kendi mezarımızı bile kazdırdılar. Şehit olsak da kurtulsak diyorduk artık” dedi.

 

“ZORLA EĞİTİME GÖTÜRÜLDÜM”

Y.S., “Hiçbir ruh sağlığı problemi olmayanları uydurma sebeplerden psikiyatri servislerine sevk ediyorlardı. 40 derece ateşle yanarken, ‘numara yapıyorsun’ denilerek zorla eğitime götürüldüm. Sürekli bize hakaretler ediliyor ve bırakıp gitmemiz öğütleniyordu. Ne yaptığımızı, niye ceza aldığımızı bilmeden yaz sıcağında postal ve teçhizat ile eğitim adı altında diken dolu sıcak asfaltta saatlerce süründürüldük. Sivil hayatla hiç ilişkimiz olmamasına rağmen bizleri uyuşturucu madde kullanımı ile suçladılar. Ne kadar vatansever genç varsa subay yapmamak için ellerinden geleni yapıyorlardı” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evinde ölü bulundu
Evinde ölü bulundu
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi