Advert
Advert
Advert

Belediye tarafından soruşturma başlatıldı

Adapazarı ilçesinde hayvanseverler tarafından çekilen videoda, sokak hayvanlarının diri diri gömülerek öldürüldüğü iddia edilmişti. Görüntülerle ilgili olarak Adapazarı Belediyesi tarafından soruşturma başlatıldı.

Belediye tarafından soruşturma başlatıldı
Belediye tarafından soruşturma başlatıldı Admin
Bu içerik 1850 kez okundu.
Advert

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Edinilen bilgilere göre; Adapazarı İlçesinde bulunan Adapazarı Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi yakınlarında terk edilen sokak hayvanlarını besleyen hayvanseverler Özcan Özden ve Turhan Hurma tarafından çekilen görüntülerde, Adapazarı Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi personelleri tarafından yakalanan sokak hayvanlarının ormanlık arazide canlı şekilde gömüldüğü iddia edilmiş ve araçla taşınan hayvanların videoda hareket ettiği görülmüştü. Konuyla ilgili olarak Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu tarafından inceleme talimatı verildiği ve konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

 

İÇERİDE NELER OLDUĞUNU ANLAYAMIYORUZ

Öte yandan sosyal medyada da defalarca paylaşılan görüntüleri çeken Özcan Özden ve Turhan Hurma, Adapazarı Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi etrafında benzer başka olaylarında olduğunu belirterek araştırmanın genişletilmesini istedi. Olayla ilgili konuşan Turhan Hurma, “Görüyorsunuz, bakımevinin halka açık bir yer olması lazım ama günün 2 saati açık ve hapishane gibi her tarafı kapalı. İçeride neler olduğunu anlayamıyoruz, sadece baygın köpekleri götürürken görüyoruz. Halbuki halkla beraber iç içe çalışılması gereken bir kurum burası” dedi.

 

HEPİMİZİ DERİNDEN YARALADI

Amaçlarının sokak hayvanlarının doğal yaşam alanlarında yaşamalarını sağlamak olduğunu belirten Özcan Özden, “Asıl amacımız doğal ortamlarda bu çocuklarımızı yaşatmak. O gün rutin beslememize gelmiştik ve mama dökeceğimiz esnada bu olayla karşılaştık. Bizimde beklemediğimiz bir olaydı bu çünkü daha önce tüm iyi niyetimizle görüşüyorduk, ufak tefek sorunları beraber çözmeye çalışıyorduk. Hepimizi derinden yaraladı sağlıklı canların bu şekilde yok edilmesi. Durumu yetkililere bildirdik, artık yetkililer gerekli incelemeleri yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

 

DİĞER OLUMSUZLUKLARI ANLATMAK BİLE İSTEMİYORUM

Yakalanan bazı köpeklerle ilgili kayıt olmadığını ifade eden ve sorularına cevap alamadıklarını belirten Turhan Hurma, “Bu arabayı yakalayınca gördüğümüz köpeklerin baygın şekilde buralara gömülmesi bizi şok etti. O gün yaşanan olayın yaşandığı çukuru kapatmışlar, tekrar başka yere çukur açmışlar. Burası Orman Bölge Müdürlüğüne ait. Bu hayvanların kayıtları yok, ölüm raporları yok. Biz kimden hesap soracağız? Küpelilerin bile doğru dürüst kaydı yok. Toplanan hayvanlar buraya atılıyor, olmaz ki böyle?” dedi. Daha önce vatandaşlarla birlikte atık malzemeleri kullanarak hazırladıkları projeyle sokak hayvanlarına kulübe yapan Özcan Özden ise destek isteyerek, “Sadece 2 kişiyiz, gücümüz yetmiyor. Tüm halkımızın destek vermesi lazım. Bu ülkemizin kanayan yarası. Psikopatların ve sapıkların uygulama alanı olur burası yoksa, dün 2 köpeğimiz tüfekle vuruldu. Diğer olumsuzlukları anlatmak bile istemiyorum” dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evinde ölü bulundu
Evinde ölü bulundu
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi