Advert
Advert
Advert

Komşu ilçe Karasu'da Korona karantinası

Karasu ilçesi Adatepe Mahallesinde şüphe üzerine yapılan test sonucunda bir kişiye Covid-19 teşhisi konuldu. Covid’li hasta ve temasta bulunduğu 27 hanenin bulunduğu sokak karantinaya alındı.

Komşu ilçe Karasu'da Korona karantinası
Komşu ilçe Karasu'da Korona karantinası Admin
Bu içerik 2467 kez okundu.
Advert

SOKAK KARANTİNAYA ALINDI

Edinilen bilgilere göre Karasu İlçesi Adatepe Mahallesi’nde bir kişi rahatsızlanarak hastaneye gitti. Koronavirüs belirtileri gösteren şahsa yapılan test sonucunda koronavirüs teşhisi konuldu. Testi pozitif çıkan şahıs, temasta bulunduğu akraba ve komşuları dahil 27 hanenin bulunduğu sokak karantinaya alındı. Filyasyon ekipleri şahısların temasta bulundukları vatandaşları tespit etmek için çalışma başlatırken, Jandarma vakanın görüldüğü sokağa giriş ve çıkışları kapattı.

 

Karasu İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun karantina Kararı

Çin’ in Wuhan kentinde başlayarak tüm Dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi olarak nitelendirilen Koronovirüs (Covid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını önlemek için,

1. İlçemiz Adatepe Mahallesi Türk Köyü Sokak 208, 156 ve 151numaralı haneler arasında kalan bölge Koronovirüs (Covid-19) salgınının kontrolü açısından Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27’nci ve 72’nci maddeleri kapsamında17.07.2020 gün itibariyle ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulamasına geçilerek, sokak giriş ve çıkışların kapatılmasına,

2.Daha önceki toplantılarda alınan kararların devamına ve takibinin yapılmasına,

Yukarıda belirtilen tedbirlere uymayan vatandaşlara ve işletmelere Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu gereğince oy birliğiyle karar verilmiştir.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaldırıldığı hastanede vefat etti
Kaldırıldığı hastanede vefat etti
Vali Hüseyin Avni Coş vefat etti
Vali Hüseyin Avni Coş vefat etti