Advert
Advert
Advert

Ersin Emiroğlu Korona denetimi yaptı

Eski Kaynarca Kaymakamı Sakarya Vali Yardımcısı Ersin Emiroğlu, ‘Koronavirüs Tedbirleri Denetimi’,yaptı. Emiroğlu, "Birinci dalganın ikinci pik dönemini yaşıyoruz" diye konuştu.

Ersin Emiroğlu Korona denetimi yaptı
Ersin Emiroğlu Korona denetimi yaptı Admin
Bu içerik 2559 kez okundu.
Advert

KORONAVİRÜS DENETİMİ

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen genelge kapsamında tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak başlatılan ‘Koronavirüs Tedbirleri Denetimi’, Adapazarı İlçesinde bulunan tarihi Uzun Çarşı’da gerçekleştirdi. Denetlemeye Vali Yardımcısı Ersin Emiroğlu, Sakarya İl Emniyet Müdür Vekili Cevdet Elyıldırım, Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya ve çok sayıda polis katıldı. Denetleme sırasında hem çarşı içerisinde bulunan vatandaşlar hem de esnaflar maske ve sosyal mesafe konusunda uyarıldı. 

 

DENETİM SONRASINDA MASKELER İNDİ

Denetim esnasında yetkilileri gören vatandaşlar maskelerini takarken, denetim sonrasında ise maskelerini tekrardan çıkardıkları görüldü. Vatandaşların sergiledikleri davranışlar pes dedirtirken, akıllara maskeyi sağlık için değil ceza yememek için mi takıyorlar sorusunu da getirdi.

 

ESNAFLARI TEK TEK UYARDI

Denetleme sonunda açıklama yapan Vali Yardımcısı Ersin Emiroğlu, “Sayın Valimiz şehir dışında olduğu için bu denetimi onun adına biz yapıyoruz. Sağlık Bakanımızın da açıkladığı gibi Koronavirüs ilk dalganın ikinci pik dönemini yaşamakta. Bizlerde burada Sakarya’da duyarlılığı artırmak için bütün yurtta olduğu gibi bir denetim yapmaktayız. Gördüğümüz kadarıyla da vatandaşlarımız bu konuda duyarlı ama sadece siz ve bizleri gördüğünde değil her an o duyarlılığını devam ettirmesini sizler aracılığı ile onlardan istirham ediyoruz. Bunun bir kul hakkı olduğunu, başkasının hakkına gasp etmemeleri gerektiğini, insanlık adına böyle hareket edilmesi gerektiğini kendilerinden sizler aracılığıyla istirham ediyoruz. Sizler aracılığı ile bu duyarlılığı bir kez daha Sakarya’ya hissettirdik. Tüm Sakaryalı hemşerilerimize de temizlik, mesafe ve maske konusunda bugün olduğu gibi her an duyarlı olmaları konusunda istirhamlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bir intihar haberi de Kazımpaşa'dan...
Bir intihar haberi de Kazımpaşa'dan...
Yangınlar ve sellerin nedeni konusunda bilimsel açıklama
Yangınlar ve sellerin nedeni konusunda bilimsel açıklama