Advert
Advert
Advert

AK Parti Kaynarca Kadın Kolları Meva Eryiğit'e emanet

AKP Kaynarca 6'ınci Olağan Kadın Kolları Kongresi yapıldı. Tek listeyle gidilen kongrede Başkanlığa ikinci kez Meva Eryiğit seçildi. Eryiğit'in konuşması, yeni seçilen yönetim ve üst kurul üyeleri listesi haberimizde...

AK Parti Kaynarca Kadın Kolları Meva Eryiğit'e emanet
AK Parti Kaynarca Kadın Kolları Meva Eryiğit'e emanet Admin
Bu içerik 4757 kez okundu.
Advert

Kaynarca Belediyesi Otoparkı üzerindeki meydanda yapılan Kongreye  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İl Başkanı Yunus Tever, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, İl Kadın Kolu Başkanı Zehra Hatipoğlu, önceki dönem milletvekillerinden Ali İnci, Belediye Başkanı Murat Kefli İlçe Başkanı Ahmet Köseoğlu, MHP ilçe Başkanı Ekrem Baldan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Yazgan, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Tuncay Göktaş, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Akgünoğlu, Muhtarlar Derneği Başkanı Türkan Öner, Kızılay Derneği Başkanı Sezgin Tutar, AK Parti Gençlik Kolu Başkanı Mustafa Şendoğan, teşkilat mensupları, ve delegeler katıldı. 
Kongrede Meva Eryiğit ve yönetimi güven tazeledi. Yeni yönetim kurulu ve Sakarya İl Kadın Kolları Kongresi'nde oy kullanacak İl üst kurul delegeleri şu isimlerden oluşturuldu:
YÖNETİM KURULU 
Meva Eryiğit (Başkan), Deniz Öztürk, Emine Yayla, Emine Akgünoğlu, Fatma Keskin, Hanife Aksoy, Hatice Sevinç, Nagihan Yel, Nilgün Birsen, Nurhan Zengin, Firdes Özyılmaz, Dilek Aktaş, Kader Akova, Kısmet Uysal, Süphiye Eren.
ÜST KURUL İL DELEGELERİ
Meva Eryiğit, Nurhan Zengin, Hatice Sevinç, Emine Yayla, Nilgün Birsen, Nimet Şendoğan, Nagihan Yel, Hanife Aksoy, Emine Akgünoğlu, Firdes Özyılmaz, Fatma Keskin, Esra Kaçmaz, Esin Çevik, Hatice Türkkıyısı, Fatma Gömenç, Gülcan Soysal, Tuğba Pulat, Safiye Köseoğlu, Deniz Öztürk, emel Halimergün.
YÖNETİM KURULU VE ÜST KURULU YEDEK ÜYELERİ
YÖNETİM KURULU (YEDEK)
Fatma Gömenç, Mefaret Biçer, Yasemin Katırcı, Hatice Okur, Elif Daşçı, Elif Akdoğan, Fatma Ergin, Ayşe Ergen.
ÜST KURUL İL DELEGELERİ (YEDEK)
Hava Köseoğlu, Emine Önem, Zehra Uzun, Meva Kandemir, Nurdan Başhan, Fidan Gökgöz, Birsen Şen, Ayten Kardaş, Sündüz Selim, Emine Yayla. 

BAŞKAN MEVA ERYİĞİT'İN KONUŞMASI
AK Parti Kaynarca Kadın Kolları Başkanı Meva Eryiğit, kongrede yaptığı konuşmada görevde bulunduğu 3 yıl boyunca yaptıkları çalışmaları değerlendirdi, isim vermeden 'Z kuşağı' vurgusu yaptı, yeni neslin anlayışlarının ve isteklerinin farklılığına dikkat çekti. 
KEFLİ, KÖSEOĞLU VE ŞENDOĞAN'A TEŞEKKÜR
Konuşmasına, "Kadın Kolları Başkanı olarak bu kutlu davaya hizmet etme olanağını bizlere ikinci kez sunan teşkilat büyüklerimize teşekkür ediyor, güveninizi boşa çıkarmayacağız" sözleriyle başlayan Eryiğit, "Çalışmalarımızda bize destek olan başta Belediye Başkanım ve ekibine, ilçe Başkanım ve yönetimine, Gençlik Kolları Başkanım ve yönetimine ve biliyorum ki buradan isimlerini okursam rahatsız olacak Kaynarcalı Ak Parti davasına gönül vermiş hayırsever kardeşlerim hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, Allah kazancınızı bereketlendirsin" dedi. 
MEVA ERYİĞİT'İN KONUŞMASI
"Beş milyona yakın üyesi ile dünyanın en büyük kadın sivil toplum kuruluşu olan Ak Parti kadın kolları teşkilatının bir üyesi olmaktan ve ülkeye hizmet etme olanağı bulmaktan son derece mutluyuz" diyen Meva Eryiğit'in konuşmasından bir bölüm şöyle, "...AK Partili kadınlar olarak sorumluluklarımızın bilincinde partimizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerime ulaşmada bize yüklemiş olduğu misyonla hizmet etmekten vazgeçmeyeceğiz. 
ÜMMETE KARŞI SORUMLUYUZ
Osmanlı'dan sonra ümmet başsız kalmış  kendine lider arayışına girmiş fakat batı emperyalizminden kurtulamayan Müslüman çoğrafyada bunu başaramamıştır. Birlik olamamış, gözünü hep Türkiye'ye dikmiştir. Türkiye'den çıkacak bir lider arayışı  aramış onu da Recep Tayyip Erdoğan olarak belirlemiştir. Recep Tayyip Erdoğan mazlum coğrafyalara umut olmuştur. Sadece Türkiye olarak düşünmemeliyiz. Bizlerin ümmete, mazlum çoğrafyalara, geçmişimizden gelen sorumluluklarımız var. Allah bizleri bu bilinçten ayırmasın. 


YENİ NESLİ ANLAMALIYIZ
Şunu da çok iyi idrak etmeliyiz ki yeni neslin anlayışları ve istekleri çok farklı. Onların nabzını tutan, dünyanın nabzını tutar. Bu anlamda gençlerimizi, çocuklarımızı, çok iyi anlamalı, onları ABD'nin ve Avrupa'nın tuzaklarına yem etmemeliyiz. Bu konuda politikalar üretmeliyiz. Üç çocuk annesi olarak en iyi fikirlerin yine annelerden çıkacağına inanıyorum. 
Dünyanın en büyük kadın sivil toplum kuruluşu olan AK Parti Kadın Kolları teşkilatı, evlatlarını çağın ilerisinde yetiştiren anneler olarak gelecek hedeflerinde bize düşen görev çok büyük. Her kadın üzerine düşeni yapmalı. Bana da görev yok mu demelidir. Evlatlarımızın geleceği, ülkemizin bekası için sorumluluktan kaçmamalıyız. 
Anneler! Ülkemizin geleceği bizim ellerimizde şekil bulacak. Nasıl ki Nene Hatunlar, Kara Fatmalar, kurtuluşun kahramanları oldu iseler 2023'ün kahramanları da bizler olacağız. Tarih bizi de yazacak inşallah. 
Bu uğurda teşkilat kademeleri ile uyum içinde, gayretli ve samimi çalışacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın resmin küçüğüne değil büyüğüne bakacağız. Ne yaparsak davamız için Kaynarca için yapacağız."
Ne diyor Reis, "Ya olacağız, ya öleceğiz" inşallah olacağız sayın Cumhurbaşkanım. Buradan Ankara'ya selam olsun, kongremiz ilçemize hayırlı olsun olsun diyor saygılar sunuyorum."

Kongrede AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İl Başkanı Yunus Tever, İl Kadın Kolu Başkanı Zehra Hatipoğlu,  Belediye Başkanı Murat Kefli ve İlçe Başkanı Ahmet Köseoğlu'da birer konuşma yaptılar. / Sedat Balta

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
kaynacalı     2020-10-01 kaynarcaya povyon acılmış bu ne iş be konsmatris kadınlar calışıyor sayın başkankefli sayın kaymakam emnıyet amiri neden gereğini yapmıyorsunuz neden kapamıyorsunuz yasak bunlar kaynarcada pislik kanunsuz işleri temizlemek sizin göreviniz
kaynacalı     2020-10-01 akp de her şey tek liste zaten bu secimmi şimdi tek aday gülünc 1den fazla aday olmalı domokrasi olan partilerde böyledir kaynarcada bütün mahalle yolları cok kötü hizmet yok zaten başkan kefliyi gördümüzde yok carşıda kaynarca teksas oldu yetkililer nerde acaba 27 eylül pazar gecesi gece 03 le 04 arası konutlarda silah atılıyor yakalanmıyor kaynarcada kanunsuz iş yapan cok ama yetkili olanlar nerdesiniz sabah 9 da gelip akşam 5 de gidip ayın 15 de maaş almakla olmaz görevinizi yapınız
Kaynarcalı     2020-09-30 Siz gercekten hizmet ettginixi zannediyosunuz qma kendinizi kandırın ne hizmetiniz var merak ettim acikcasi 2023sadece sizin hayaliniz .bide gakmissiniz z kusagi siz onsanlari boyleri ayristirarak birbirlerine dusman eden bir zihniyetsiniz yalan iftira hazksizlik adalet hepsi sizde mama allah buyuk kimsenn yaptgi kimsenn yanina kalmaz kimse size hakkini atmiyecektir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bir intihar haberi de Kazımpaşa'dan...
Bir intihar haberi de Kazımpaşa'dan...
Yangınlar ve sellerin nedeni konusunda bilimsel açıklama
Yangınlar ve sellerin nedeni konusunda bilimsel açıklama