Advert
Advert
Advert

Cumhuriyet Bayramı'na kısıtlı kutlama

Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de salgın hastalık nedeniyle alınan önlemler uyarınca 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yıldönümü için öğrencilerin ve halkın katıldığı kutlama töreni yerine düşük katılımlı tören düzenlendi. Kaymakam Mehmet Ali Karatekeli konuşmasında milli birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Cumhuriyet Bayramı'na kısıtlı kutlama
Cumhuriyet Bayramı'na kısıtlı kutlama Admin
Bu içerik 1834 kez okundu.
Advert

KAYMAKAMIN KONUŞMASI
Kaynarca'da Cumhuriyet Bayramı töreni Kaymakam Mehmet Ali Karatekeli'nin Kültür Kafe'de tebrikleri kabul etmesi ile başladı. Belediye Başkanı Murat Kefli, siyasal partilerin ilçe başkanları, daire amirleri ve muhtarların katıldığı toplantıda konuşan Kaymakam Karatekeli, "Türk Milleti'nin yoksulluk içinde canla başla verdiği kurtuluş mücadelesinde ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak başlattığı milli mücadele tarihte eşine az rastlanır bir zaferle sonuçlanmıştır. Kurulan yeni Türk devletinin yönetim şeklinin Türk milletinin adet ve karakterine en uygun idare şekli olan milletin kendi kaderini kendi tayin ettiği cumhuriyet olduğu 29 Ekim 1923'de Millet Meclisi'nde kabul edilerek tüm dünyaya ilan edilmiştir" dedi. 
MİLLİ BİRLİK VURGUSU 
Atatürk'ün, Cumhuriyetin başarısının ekonomiyle taçlandırılması gerektiğini belirttiğini ifade eden Kaymakam Karatekeli, "Atatürk Gençliğe Hitabesi'ndeki sözleriyle cumhuriyeti gençlere emanet etmiştir. 100 Yıl önce Türk vatanını parsel parsel işgal eden Haçlı ruhunun temsilcisi emperyalist güçler bugün Suriye'de, Doğu Akdeniz'de, Ege'de, Azerbaycan'da aynı oyunu oynamaya çalışmaktadırlar. Bu kötü emelleri boşa çıkartmak için ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği hedefleri yakalamak için milli birlik ve beraberliğimizi daima koruyacak ve ayakta tutacağız. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi vatanını seven, milli ve manevi değerlere bağlı, modern ilim ve fenle donatarak yetiştireceğiz ve milletimizin refahı, ülkemizin bekası için çok çalışacağız" diye konuştu. / Sedat Balta

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşte Sakarya'da ki Suriyeli sayısı
İşte Sakarya'da ki Suriyeli sayısı
Evinde ölü bulundu
Evinde ölü bulundu