Advert
Advert
Advert

Şehir Kulübü Derneği'nden gençleşme hamlesi

Eski Sakarya milletvekili Mümtaz Özkök , Şehir Kulübü Derneği üyeleri ve basın emekçileri ile bir araya geldi.

Şehir Kulübü Derneği'nden gençleşme hamlesi
Şehir Kulübü Derneği'nden gençleşme hamlesi Admin
Bu içerik 1532 kez okundu.
Advert

Şehir Kulübü Derneği Başkanı Murat Demircioğlu ve yönetim kurulu üyeleri basın emekçileri ile bir araya geldiği bir toplantı düzenlendi. Eski Sakarya Milletvekili Mümtaz Özkök’ün de katıldığı toplantıda konuşan Dernek Başkanı Murat Demircioğlu dünyanın ve ülkemizin çeşitli tehlikeler içinde olduğunu belerterek, "Salgın, ekonomi, Suriye, Azerbaycan, Ege, DEAŞ, PKK gibi birçok sorunla karşı karşıyayız. Yaşadığımız şehir ve bölge jeolojik yapısı ile deprem tehdidiyle beraber yaşamamıza sebep oluyor. Bütün bu ve benzeri sorunlara rağmen hayat devam ediyor. Bu nedenle hepimiz üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmek zorundayız. 2018 yılında yapılan genel kurulda yönetimi devraldık. Tahsil edilemeyen borçlara rağmen iyi bir geliri olması lazımdı. Ancak yaptığımız muhasebe incelemesi gelirlerin kaydında ve harcanmasında karışıklıklar olduğunu gösterdi. Yaptığımız çalışmalarla önce kulübün mali yapısını düzelttik. Gelir ve giderlerini şeffaf hale getirdik. Tek sorunumuz geçmiş yönetimin, yönetim kurulu başkanının bir yakınına kiraya verdiği, kontratı bile bulunmayan çok cüzi bedelli Şehir Restorandır. Yasal ve etik olmayan bu sorunu da yakında çözeceğimizi umuyorum.” dedi. 

 

“KULÜBÜMÜZÜN KURULUŞ GAYESİNE UYGUN OLARAK ETKİNLİKLERDE BULUNDUK”

Dernek çalışmaları hakkında bilgi veren Demircioğlu, “Yönetimi devraldığımız günden itibaren kulüp binasını sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerine açtık. Kulübümüzün kuruluş gayesine uygun olarak bir kültür merkezi ve sosyal hayatı canlandıran bir buluşma alanı haline getirdik. Kısıtlı imkanlarımızla ve üyelerimizin desteği ile öğrencilere burs vermek, cezaevindeki mahkum kadınlara yardım göndermek, salgın esnasında yalnız yaşayan yaşlıların ihtiyaçlarını karşılamak gibi faaliyetlerimiz oldu" diye konuştu. 

 

"DERNEĞİMİZİ GENÇLEŞTİRİYORUZ”

Murat Demircioğlu yeni dönemde de gerçekleştirecekleri faaliyetleri  ise şu cümlelerle ifade etti : “Yeni dönemde bu ve benzeri sosyal ve kültürel faaliyetlerimizi daha organize bir şekilde yapacağız. Bunun için üyemiz olan gençlerden oluşan gönüllü çalışma grupları oluşturuyoruz. Bir anlamda derneğimizi gençleştiriyoruz. Kısaca kulübümüzün imkanlarını arttırarak halkın hizmetine sunuyoruz.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evinde ölü bulundu
Evinde ölü bulundu
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi