Advert
Advert
Advert

Kaynarca Hastanesi poliklinik hizmetini durdurdu

Sakarya genelinde artan vaka sayıları sonrasında devlet hastanelerinin yanı sıra özel hastanelerde Covid-19 tedavisine başladı. Özel hastaneler sadece yoğun bakım değil yataklı servislerde de hasta kabulüne başladı. Öte yandan Kaynarca Devlet Hastanesi Acil Servisi dışında kalan poliklinik hizmetlerini durdurdu.

Kaynarca Hastanesi poliklinik hizmetini durdurdu
Kaynarca Hastanesi poliklinik hizmetini durdurdu Admin
Bu içerik 2534 kez okundu.
Advert

Koronavirüs vaka sayıları ülke genelinde olduğu şehirde de ciddi artış gösteriyor. Sağlık İl Müdürlüğü’nün Yenikent Devlet Hastanesi, Eski Kadın Doğum Hastanesi ve Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Covid-19 için ayırdığı yataklar doldu. Kamu hastanelerinde yaşanan doluluğun ardından özel hastanelerin 4’te birlik kısmını Covid-19 hastalarına ayırmaları talimatı verildi.

 

KAPASİTE DOLDU

Karasu, Hendek, Akyazı ve Geyve Devlet Hastanelerinin belli bölümlerini de Covid-19 hastalarına tahsis edilmesiyle şehirde sadece yoğun bakım yatak sayısında değil servis yatak sayısında da sıkıntı yaşanmaya başladı. Hafta başından bu yana Covid-19 hastaları için yatak ayıran özel hastanelerde de ayrılan kapasitenin dolduğu öğrenildi. Test sonucu pozitif çıkan ve temaslılarının karantina altında tutulmasıyla devam eden süreçte filyasyon ekibi gece yarılarına kadar çalışıyor. Özellikle Adapazarı İlçesi’nde filyasyon ekibi karantinadaki vatandaşlara yetişmekte güçlük yaşıyor.

 

YOĞUNLUK İLERİ SEVİYEYE ULAŞACAK

Öte yandan bazı özel sağlık sigortalarının Covid-19 tedavisini karşılaması nedeniyle özel hastanelerdeki yoğunluğun daha ileri seviyeye ulaşması bekleniyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evinde ölü bulundu
Evinde ölü bulundu
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi