Advert
Advert
Advert

Ücretsiz izin tepkisi

Şenpiliç üretimi yavaşlatma kararı aldı. Fabrika aralarında çok sayıda Kaynarcalı'nın da bulunduğu 280 işçiyi ücretsiz izne çıkardı. Ücretsiz izindeki işçilerin işe dönüş tarihi ise kafaları karıştırdı.

Ücretsiz izin tepkisi
Ücretsiz izin tepkisi Admin
Bu içerik 943 kez okundu.
Advert

İŞÇİLER ENDİŞELİ

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının ilk döneminde gerekli tedbirleri almadığı için eleştiri oklarının hedefi haline gelen Şenpiliç üretimi yavaşlatma kararı aldı. Mart 2020 salgının merkezi olmakla suçlanan Şenpiliç Kasım döneminde yeniden yükselen vaka artışlarıyla birlikte 280 işçiyi ücretsiz izne çıkartarak üretimi 2 vardiyaya düşürdü. Fabrika çalışanları işten çıkarmanın yasak olduğu dönemde ücretsiz izne çıkartılmalarının şokunu yaşarken, izin bitiş tarihlerinin 17 Ocak 2021 yani işten çıkarma yasağının bitişine denk getirilmesinin endişesini yaşıyor.

 

TAZMİNATLARIMIZI ŞİMDİ VERSİNLER

İşten çıkarmanın yasak olduğu dönemde devletin verdiği aylık 1170 TL ile geçinmenin zor olduğunu ifade eden işçiler “Şimdi tazminatlarımızı vererek bizleri işten çıkarsınlar başımızın çaresine bakalım. Aylık 1170 lira ile kış şartlarında nasıl geçimimizi sağlayacağız? Ocak 2021 tarihine kadar ücretsiz izinli olmak bize iyilik değil kötülük. Beklentimiz işverenin bizi şimdi işten çıkarması ya da devlet desteği ile aylık ücretimiz arasında ki farkı ödemesi. Pandeminin ilk döneminde tam kapasite çalışan bizlerin bunu talep etme hakkı vardır diye düşünüyoruz” diyerek uzun süreli ücretsiz izne çıkarılmalarına tepki gösterdiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evinde ölü bulundu
Evinde ölü bulundu
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi