Advert
Advert
Advert

Ölümler geçen yıla göre 2 buçuk kat arttı

Sakarya'da koronavirüsle mücadele devam ederken Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı verilerine göre ilimizde en fazla vefat 2 Aralık 2020'de oldu. O gün ilimizde 63 kişi toprağa verildi. Aralık ayının ilk 12 günü verilerine göre vefatlar geçen yılın aynı dönemine oranla 2,5 kat arttı.

Ölümler geçen yıla göre 2 buçuk kat arttı
Ölümler geçen yıla göre 2 buçuk kat arttı Admin
Bu içerik 2746 kez okundu.
Advert

Koronavirüs salgınına karşı geçen hafta sıkılaştırılan tedbirlere rağmen günlük ölüm sayıları art arda rekor kırmaya devam ediyor. Aralık ayının ilk 12 günlük verileri mukayese edildiğinde durumun vehameti ortaya çıkıyor. 2019 Aralık ayının ilk 12 gününde Sakarya'da 231 kişi vefat ederken, Aralık 2020'nin aynı döneminde bu rakam 564'e yükseldi. Koronavirüs salgını kontrol altına alınmazsa ölüm oranlarındaki bu artış devam edecek gibi gözüküyor.

333 KİŞİ VEFAT ETTİ

Sakarya'da, geçen seneye göre Aralık verilerine göre 333 daha fazla kişi hayatını kaybetti. Bu rakam geçen seneye göre ölümlerde yüzde 143'lük artış meydana geldiği anlamına geliyor. Bir diğer oranlamaya göre ise kentte ölümler neredeyse 2.5 kat artmış durumda. 2020 yılının verileri incelendiğinde Sakarya'da en çok insan 2 Aralık'ta vefat etti. Kentte o gün 63 kişi toprağa verildi. Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı verileri incelendiğinde 2019 yılında bu rakama hiç ulaşılmadığı görülürken, 2 Aralık'a kadar bir günde en fazla vefatın olduğu tarih 55 cenazeyle 25 Kasım tarihinde gerçekleşmişti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşte Sakarya'da ki Suriyeli sayısı
İşte Sakarya'da ki Suriyeli sayısı
Evinde ölü bulundu
Evinde ölü bulundu