Advert
Advert
Advert

Sendikalar asgari ücrete imza atmadı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklanan asgari ücrete sendikalardan tepki geldi. TÜRK-İŞ ve bağlı sendikalar asgari ücrete imza atmadı!

Sendikalar asgari ücrete imza atmadı
Sendikalar asgari ücrete imza atmadı Admin
Bu içerik 912 kez okundu.
Advert

SENDİKALAR İMZA ATMADI!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ev sahipliğinde gerçekleşen ‘Asgari Cüret Belirleme Komisyonu’ son toplantısı sonrası Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, 2021 yılı için asgari ücreti net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak açıkladı. Komisyonun ilk toplantısı sonrası TÜRK-İŞ tarafından yapılan açıklamada 3 bin TL’nin altında bir ücretin kabul edilmeyeceği açıklanmıştı. Bakan Selçuk’un açıklamasının ardından TÜRK-İŞ’ten ilk tepki geldi. TÜRK-İŞ ve bağlı sendikalar, açıklanan asgari ücretin altına imza atmayacaklarını belirtti.

 

YAMAN’DAN SERT AÇIKLAMA!

Konuyla ilgili Haberlisin.com’a konuşan TÜRK-İŞ Sakarya Temsilcisi Cemal Yaman, “Biz TÜRK-İŞ olarak 3 bin TL’nin altına imza atmayacağımızı ilan etmiştik, 2 bin 825 TL’yi kabul etmiyoruz. TÜİK rakamlarına uymuş oldular, TÜRK-İŞ’in maalesef burada yaptırım gücü olmadığını görüyoruz. Sayın Bakanda açıkladı, 5’i işçi kesiminden oluşsa da 10’u işveren ve hükümet kesiminden. Bugün itibariyle 500 TL’lik bir artış oldu ancak bu gerçekçi bir rakam değil, insan onuruna yakışan bir rakam değil ve biz bunu kabul etmiyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bir intihar haberi de Kazımpaşa'dan...
Bir intihar haberi de Kazımpaşa'dan...
Yangınlar ve sellerin nedeni konusunda bilimsel açıklama
Yangınlar ve sellerin nedeni konusunda bilimsel açıklama