Advert
Advert
Advert

Vali'den Kaynarca'nın geleceği için umut dolu sözler

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım Kaynarca'ya gelerek henüz 3'de 1'inin kamulaştırılan, hukuksal sürecin devam ettiği kısmen altyapı inşaatına başlanan Doğu Marmara Makina İmalatçıları İhtisas Organize Sanayi Bölgesi inşaat alanını gezerek incelemelerde bulundu. Kaynarca Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli, Belediye Başkanı Murat Kefli ve ilçe yöneticilerinin karşıladığı Vali Kaldırım Gölet, Karaboğaz Sahili ve Acarlar Longozu'nu da gezerek Kaynarca ve bölgeyle ilgili hedefleri de ifade etti.

Vali'den Kaynarca'nın geleceği için umut dolu sözler
Vali'den Kaynarca'nın geleceği için umut dolu sözler Admin
Bu içerik 2521 kez okundu.
Advert

Valilik basın bültenine göre Doğu Marmara Makina İmalatçıları İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'ne özel sektör tarafından 14 Milyar 700 milyon liralık yatırım yapılacak, tahminen 15 bin kişiye istihdam sağlanacak. 3 Bin 150  dönümü kapsayan OSB sahasında 200'ün üstünde sanayi parseli olacak. Savunma, havacılık, uzay sektörüne ait firmalar yatırım yapacak. 
KARABOĞAZ TURİZME AÇILACAK
Türkiye’nin en geniş ve uzun kumsallarından birine sahip olan Karaboğaz sahilinde yürüyüş yaparak planlanan turizm yatırımları ve projeleri hakkında yetkililerle istişarelerde bulunup yapılan çalışmalara dair bilgiler de aldı. Doğal güzellikleri, gölleri ve eşsiz bir Karadeniz sahiline sahip olan Kaynarca ilçesinin turizm alanında hak ettiği yeri alabilmesi için tüm aktör ve paydaşlarla birlikte önemli projeler geliştirdiklerine değinen Vali Kaldırım, Organize Sanayi Bölgeleri ile de ilçenin yatırım alanında tam bir cazibe merkezi haline geleceğini ifade etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşte Sakarya'da ki Suriyeli sayısı
İşte Sakarya'da ki Suriyeli sayısı
Evinde ölü bulundu
Evinde ölü bulundu