Advert
Advert
Advert

CHP'den ekmek zammına tepki

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, 2 liradan satılan ekmeğin gramajının 40 gram düşürülmesini "ihanet" olarak nitelendirdi.

CHP'den ekmek zammına tepki
CHP'den ekmek zammına tepki Admin
Bu içerik 1561 kez okundu.
Advert

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, ekmeğin gramının düşürülmesine tepki gösterdi.

“Ekmeğin artık aslanın ağzında değil, aslanın midesinde" diyen Keleş, “Daha yakın zamanda Cumhurbaşkanı ‘evine ekmek götüremeyen yok’ derken ekmeğe yapılan zam tam anlamıyla vatandaşın ekmeğiyle oynamaktır. Vatandaşın ekmeğiyle oynamak ise ihanetten başka bir şey değildir. Vatandaşı gerçekten eve ekmek götüremeyecek bir hale düşürmek istiyorlar” ifadelerini kullandı.

Keleş, yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

“SAKARYA BELEDİYESİ YÜZÜNÜ CHP’Lİ BELEDİYELERE ÇEVİRSİN”

“Sakarya Belediyesi süt ile bal ile uğraşacağına halka ekmeği ucuza yedirmenin bir yolunu bulsun. Belediye, kent meydanında Çaykur için satış ofisi açacağına en temel gıda olan ekmeği ucuza satsın. İstanbul’da 250 gram ekmek 1 TL’yken Sakarya’da 220 gram ekmeğin 2 TL olması nasıl bir akıl tutulmasıdır? Kim, neye göre bu fiyatı belirlemiştir? Sakarya Belediyesi biraz yüzünü İstanbul’a çevirsin ve oradaki belediyeyi örnek alsın. Sosyal demokrat belediyeciliği görsün. Yüzünü CHP’li belediyelere çevirsin ve baksın asgari ücreti, ekmek fiyatını görsün”

"Birileri iki maaş, üç maaş alırken halk, doğal afet gibi ekonomik krizle mücadele ediyor. Asgari ücrete karşı kürek çekiyor. 21. yüzyılda çöpten ekmek toplayan var. İşsizler ordusu her geçen gün büyüyor. Üstüne pandemi eklendi. Tüm bunlar yaşanırken bir de ekmeğe zam yapılıyor” dedi.

“HER İLÇEYE HALK EKMEK BÜFESİ AÇALIM, EKMEĞİN FİYATINI 1 TL YAPALIM”

BELPAŞ’ın halk ekmek büfelerini artırma ve her ilçede açma çağrısında bulunan  Keleş, “Ekmeği Sakarya Büyükşehir Belediyesi 1 TL’ye satsın. Belediye, Kent Park’a hurda uçak getirmek yerine, pandemide 3 aylığına milyonlar harcadığınız çiçek böcekle uğraşmak yerine, insanları süt ve bal kuyruklarına mahkûm etmek yerine, en temel gıda olan ekmeğe yapılan zamma ses çıkarın”  dedi.

Sakarya'da 2 liradan satılan 260 gram ekmeğin fiyatı aynı kalmış, gramajı 220 grama düşürülmüş ve geçen Cumartesi günü uygulamaya konulmuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evinde ölü bulundu
Evinde ölü bulundu
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi