Advert
Advert
Advert

SGK’dan Genel Sağlık Sigortası borcu uyarısı

osyal Güvenlik Kurumu Sakarya İl Müdürü Erhan Çavuş, Genel Sağlık Sigortası borcu bulunanların yapılandırma yapması için başvuru şartı aranmadığını, borcun 30 Nisan’a kadar ödenmesi halinde faiz ve gecikme cezası alınmayacağını bildirdi.

SGK’dan Genel Sağlık Sigortası borcu uyarısı
SGK’dan Genel Sağlık Sigortası borcu uyarısı Admin
Bu içerik 1476 kez okundu.
Advert

Çavuş, yaptığı yazılı açıklamada, Genel Sağlık Sigortası borçlarının otomatik olarak yapılandırıldığını ifade eden Çavuş, gelir testi zamanını kaçıranlara da bir hak tanındığını belirtti. Çavuş, “Gelir testi için aranan bir aylık süreyi kaçırmış ve bugüne kadar da hiç gelir testi yaptırmamış vatandaşlarımız borcunu ödeyemeyecek durumda ise 31 Mart 2021’e kadar gelir testi için başvuru yapması durumunda, geliri asgari ücretin üçte birinin altında çıkan vatandaşlarımızın borçları silinecek ve primleri devlet tarafından ödenecektir” dedi.

İŞVEREN VE 4B’LİLER

İşverenlerin ve 4B sigortalıların yapılandırma başvuru süresinin 1 Şubat’ta sona ereceğini de hatırlatan Çavuş, “Başvurular e-sigorta, e-devlet kanalıyla internet üzerinden yapılabileceği gibi, şahsen veya posta yoluyla bağlı bulundukları sosyal güvenlik il müdürlüğü/sosyal güvenlik merkezine de yapılabilir” ifadelerini kullandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evinde ölü bulundu
Evinde ölü bulundu
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi