Advert
Advert
Advert

Her yağışta su altında kalıyorlar

Kaynarca'nın kuzeyinde Acarlar Longozu çevresinde yer alan ekili topraklar su altında kaldı. Turnalı köyümüzde yaşayan vatandaşlar, "Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız sorunumuzu bizzat gelerek görmüşlerdi. Ancak geçen yıldan bu yana herhangi bir çözüm üretilmedi" dediler.

Her yağışta su altında kalıyorlar
Her yağışta su altında kalıyorlar Admin
Bu içerik 1032 kez okundu.
Advert

Kaynarca'da yağmurun ardından su kanalının taşması sonucu ekili tarım arazileri, sular altında kaldı. Kaynarca ilçesinde etkili olan yağışlar her zaman olduğu gibi su kanallının taşmasına neden oldu. Kanalın taşması sonucunda hayvancılıkla geçimini sağlayan vatandaşların ürünleri su altında kaldı.  

BÜYÜKŞEHİR SORUNA ÇARE BULSUN

Turnalı Köyü sakinleri Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'den soruna çözüm bulmasını istedi. Vatandaşlar, "Geçtiğimiz yıl yaşanan sel olaylarının ardından Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız bizleri ziyaret etti. Biz artık ziyaret değil çözüm istiyoruz. Tarıma önem verdiğini her fırsatta dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin su kanallarından kaynaklanan taşkınlara çözüm bulacak gücü var. Çiftçi yağmur yağsa da sorun yaşıyor yağmasa da. Bu durumun artık bir çözüme kavuşturulması gerekiyor. Bizler olay olduktan sonra ziyaret edilmek değil sel ve su baskınlarına çözüm istiyoruz” diyerek Yüce’den yardım istediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evinde ölü bulundu
Evinde ölü bulundu
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi