Advert
Advert
Advert

Polis kaçak göçmenlere operasyon yaptı

Emniyet mensupları 21 düzensiz göçmen ve 7 aranan şahıs yakalandı.

Polis kaçak göçmenlere operasyon yaptı
Polis kaçak göçmenlere operasyon yaptı Admin
Bu içerik 927 kez okundu.
Advert

Göçmen Kaçakçılığı ile etkin mücadele edilebilmesi ve aranan şahısların yakalanarak süratle adalete teslim edilmelerinin sağlanması amacıyla, Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından tüm il genelinde Göçmen Kaçakçılığı Uygulaması yapıldı.

 

KAPSAMLI DENETİM

Kamu düzeninin devamı, ulusal ve uluslararası güvenliğin sağlanması, sosyal ve ekonomik düzeni olumsuz yönde etkileyen yasadışı Göçmen Kaçakçılığı ve Düzensiz Göç ile etkin Mücadele edilmesine yönelik 30 Ocak'ta şehir genelinde 267 ekip ve 717 polisin katılımıyla 39 uygulama noktasında gerçekleştirildi. Yapılan denetim ve kontrollerde 467 alışveriş yapılan iş yeri, 512 cadde/sokak/meydan, 124 park/bahçe, 97 mesire/yürüyüş alanı, metruk bina, 23 tır garajı/otobüs terminali/tren garı, 17 balıkçı barınağı/sahil şeridi/liman, 87'ü toplu taşıma aracı olmak üzere toplam 467 araç kontrol edilirken, bin 152 şahıs sorgulandı.

 

KIRMIZI BÜLTENLE ARANAN ŞAHIS YAKALANDI

Yapılan operasyonlarda; hakkında hırsızlık suçundan 8 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası ve cezaevi firarisi olmaktan aranan F. K. , hırsızlık suçundan aranan T. Ö. , reşit olmayanla cinsel ilişki suçundan aranan E. K. , kullanmak için uyuşturucu bulundurmak suçundan 2 yıl kesinleşmiş hapis cezası iftira ve cezaevi firarisi suçlarından aranan Ş. İ. , kırmızı bülten ile aranması bulunan 2 ırak uyruklu erkek şahıs, sınır dışı edilmek üzere aranması olan 1 Irak uyruklu erkek şahıs, 9 Afgan, 6 Ürdün, 1 Kırgız, 1 Suriye, 1 Irak Uyruklu olmak üzere toplam 21 düzensiz göçmen ve 7 aranan şahıs yakalandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti