Advert
Advert
Advert

Nüfus vaka sayısı oranında 3 büyük şehri geçtik...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklasında, corona virüsü (koronavirüs) salgınında Sakarya oran olarak 3 büyük şehri de geçti. İzmir'in 2 katına ulaştı.

Nüfus vaka sayısı oranında 3 büyük şehri geçtik...
Nüfus vaka sayısı oranında 3 büyük şehri geçtik... Admin
Bu içerik 1452 kez okundu.
Advert

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 7 günlük vaka sayılarını açıkladı. Buna göre Sakarya'da son bir haftada görülen vaka sayısı yüzbinde 76.7 olarak gerçekleşti. Bu oran Sakarya'nın nüfusu bir milyonu aştığı için 767 yeni vaka anlamına geliyor.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü (koronavirüs) salgınında yeni döneme işaret eden verileri paylaştı. İllerin haftalık vaka sayılarını Twitter'dan yayınlayan Bakan Koca, "Son basın toplantımızda illerimizdeki vaka sayısını paylaşacağımızı belirtmiştim. Bundan sonra her hafta başında 7 günün vaka sayısını ilan edeceğiz. Yerinde karar dönemindeyiz" ifadesini kullandı. Bakan Koca'nın paylaştığı haftalık vaka sayısı haritasına göre; İstanbul'da 100 bin kişide 60.19, Ankara'da 35.49, İzmir'de 44,39 Sakarya'da ise 76.7 olarak açıklandı. Sakarya'nın nüfusu bir milyonu aştığı için geçen hafta Sakarya'da tespit edilen Korona vaka sayısı 767'yi aştı.

 
 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evinde ölü bulundu
Evinde ölü bulundu
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi
14 yaşındaki Semih feci şekilde can verdi