Advert
Advert
Advert

25 Şubat Perşembe Sakarya basınında bugün

Sakarya'da yayımlanan 7 günlük gazetemizin manşetleri

25 Şubat Perşembe Sakarya basınında bugün
25 Şubat Perşembe Sakarya basınında bugün Admin
Bu içerik 455 kez okundu.
Advert

  

 

  

 

Akşam Haberleri:

1 kilo yerine yarım kilo

Sakarya Kasap Esnafları Odası Başkanı Levent Büyükdemir, “Zamlar bizim elimizde değil, biz isteriz ki ucuz satalım. Vatandaş alım gücü düştüğü için artık bir kilo yerine yarım kilo et alacak” dedi.

 

Adapostası:

Taviz verilmeyecek

Artan vaka sayıları sonrasında kırmızı alarm verildi. Vali, “Vaka açısından sıkıntılı gördüğümüz yoğunlaşma tespit ettiğimiz her ev, apartman ve yerleşim birimini karantina altına almaktan imtina etmeyeceğiz ve bu tedbiri sert bir şekilde uygulayacağız” dedi.

 

Bizim Sakarya:

Yüce: Dönüşüme onay bekliyoruz

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “İlçe belediyeleriyle Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesini hazırladık. Bakanlığımızdan alacağımız onay ile birlikte kentsel dönüşüm adımlarımızı atacağız” dedi.

 

Yenigün

Aşıda 2. aşama

Aşı uygulamasının ikinci aşamasında yüz yüze eğitimde görev alacak öğretmenlerin yanı sıra Milli Savunma ve İçişleri Bakanlığı personeli ile kritik görevlerdekilerle birlikte 50-64 yaş grubu aşılanacak.

 

Yenihaber

Böyle mi mücadele edeceğiz?

Korona virüs salgınında bir hafta içerisinde en yoğun vaka artışının görüldüğü 5'nci il olan Sakarya'da tüm kurumların topyekün mücadele etmesi kararı alınmıştı. Ancak dün şehir merkezindeki yoğunluk ve denetimsizlik dikkat çekti.

 

Sakarya Halk:

100 binde 35 olana kadar mücedele sürecek

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan Sakarya'nın yüksek vaka rakamları bir anda gündeme oturdu. Bakanlık kaynaklarından alınan bilgilere göre 100 bin 35'lik oranını yakalayan şehirler için kısıtlamalar kademeli olarak gevşetilecek. İlimizdeki rakamlar bu sayının 3 katı civarında olurken tedbirlere bir kez daha dikkat çekildi.

 

Yeni Sakarya:

Öğrencileri çok özledik

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, öğrencinin gidişinin bir çok sektörü etkilediğini söyleyerek, “”Gönül isterki bir an önce öğrenciler gelsin ve sektörlerin durumu daha iyi olsun. Umarız aşılamanın yaygınlaşmasıyla eski şen şakrak günlerimize döneriz. Öğrencileri gerçekten çok özledik” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaldırıldığı hastanede vefat etti
Kaldırıldığı hastanede vefat etti
Vali Hüseyin Avni Coş vefat etti
Vali Hüseyin Avni Coş vefat etti