Advert
Advert
Advert

Açılma beklerken tam kapanma gelebilir

Sakarya'da 15 gün önceye göre vaka sayılarında yüzde 49 oranındaki artış bakanlığı yeni arayışlara itti. Bakanlık koridorlarında aralarında tam kapanmasının da olduğu çeşitli seçeneklerin masada olduğu öğrenilirken, konu Bilim Kurulu'nda değerlendirilecek.

Açılma beklerken tam kapanma gelebilir
Açılma beklerken tam kapanma gelebilir Admin
Bu içerik 2477 kez okundu.
Advert

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan rakamlara göre Sakarya'da geçen hafta görülen yeni  vaka sayısı yüz binde 114 olarak gerçekleşti. Geçen hafta açıklanan rakamlara göre yüzde 10 artış yaşanan Sakarya'da 15 gün öncesine göre ise korona virüs vakaları yüzde 49 oranında yükseldi. Bu korkutucu tablonun ardından Sakarya, yüksek riskli iller arasında yerini aldı.

HARİTADA KIRMIZI RENKTE

Haritada kırmızı renkle gösterilen Sakarya'da herkes vakaların azaltılarak düşürülmesini beklerken,  Sağlık Bakanlığı koridorlarında farklı senaryoların konuşulmaya başlandığı öğrenildi. Uzun süredir kapalı kapan işletme sahipleri dört gözle kontrollü normalleşmeyi beklerken Sakarya'da alınan tedbirlere rağmen vaka sayısının düzenli olarak yükselmesi nedeniyle bakanlık yeni tedbir arayışlarına girdi.

MUTASYON VAKALARI  Mutasyon vakalarının da görülmeye başladığı Sakarya, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Samsun ile birlikte aynı listede değerlendiriliyor. Bu illerde 5 ve 15 gün arasında bir kapanmaya girilmesinin yanı sıra vaka sayısı artan bölgelerde karantina kurallarının arttırılması ve temaslı vakaların yurtlarda tutulması da seçenekler arasında. Aralarında Sakarya'nın da bulunduğu kırmızı listedeki illerle ilgili alınacak kararların Bilim Kurulu'nda görüleceği öğrenildi.
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşte Sakarya'da ki Suriyeli sayısı
İşte Sakarya'da ki Suriyeli sayısı
Evinde ölü bulundu
Evinde ölü bulundu