Advert
Advert
Advert

Korona'da Sakarya için sevindiren gelişme

Sakarya'da korona virüsle mücadele devam ederken vaka sayısının son 5 gündür gelinen rakamlar ve yoğun bakım doluluk oranları açıklandı.

Korona'da Sakarya için sevindiren gelişme
Korona'da Sakarya için sevindiren gelişme Admin
Bu içerik 2129 kez okundu.
Advert

Salgın ile mücadele devam ederken, çok riskl bölgeler arasında yer alan Sakarya'da yüz güldüren gelişmeler de yaşanıyor. En son açıklanan ortalamada yüzbinde 114'lük ortalamayla yüksek riskli bölgeler arasında yer alan Sakarya'da yeni vaka sayısında son 5 gündür gözle görülür bir azalma yaşanıyor. Son 5 gündür ilimizde yeni vaka sayısının 200'ün altına indiği de öğrenildi.

 

SIKI TEDBİRLER ALINIYOR

Yeni vakalarda gelinen bu noktanın alınan sıkı tedbirlerin sonucu olduğu öğrenilirken, böyle devam edilmesi halinde haftaya açıklanacak rakamlarda Sakarya'nın yeni vaka ortalamasında yüzbinde 105 ile 109 arasında yer alması bekleniyor. Vakaların düşmesinin devam etmesi durumunda Sakarya'nın haritada kırmızıdan turuncuya dönmesi de bekleniyor.

 

İŞTE GERÇEK DOLULUK

Yoğun bakımlardaki doluluk oranının ise yüzde 69 olduğu öğrenildi. Yeni vaka yoğunluğuna bağlı olarak artış gösteren yoğun bakım yatak ihtiyacında kritik seviyenin henüz aşılmadığını ifade eden yetkililer, “Yoğun bakımlarda doldur boşalt sistemi devam ediyor. Mevcut artışa bağlı dolulukta da bir artış yaşandı. Vakaların azalmasıyla bu sayıların da düşeceğini umuyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bir intihar haberi de Kazımpaşa'dan...
Bir intihar haberi de Kazımpaşa'dan...
Yangınlar ve sellerin nedeni konusunda bilimsel açıklama
Yangınlar ve sellerin nedeni konusunda bilimsel açıklama