Advert
Advert
Advert

Kaynarca Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan açıklama

Türkiye’de 11 Mart 2020 tarihinde ilk Covid-19 pozitif vaka açıklandığı günden bu yana tam 1 yıldan fazla bir zaman geçti. Bu 1 yıllık süre zarfında bulaş riskini azaltmak için alınan tedbirlere Esnaf ve Sanatkarlar olarak hiç itiraz etmeden uyduk. Ekonomik olarak büyük zorluklar yaşasak da bu virüsle mücadele etme konusunda asla geri adım atmadık. Üzerimize düşen ne varsa yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Ancak ....

Kaynarca Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan açıklama
Kaynarca Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan açıklama Admin
Bu içerik 1819 kez okundu.
Advert

Ancak son zamanlarda yaşanan bazı aksaklıklar ve plansızlıklara karşı da son derece tepkili olduğumuzu dile getirmek istiyoruz.21 Kasım’da yürürlüğe giren İçişleri Bakanlığı genelgesi ile kafe, restoran, lokanta, kahvehane, kıraathanelerimiz ve Okul Kantinleri kapalı durumda olup 1 yıla yakın bir zamandır iş yapamamaktadır. Yalnızca Paket servis ile hizmet vermekteler bu virüsün bedelini en ağır şekilde ödeyen kesimlerden biri de bu şehrin esnaf ve sanatkarlarıdır.

 

1 Mart itibariyle başlayan Pandemide Normalleşme Adımları kapsamında illerin risk seviyelerine göre yasakların esnetileceği ifade edilmişti. Bizde Sakarya’da başlatılan büyük seferberliğe katıldık ve vaka sayılarımızı kısa zaman içerisinde düşürmeyi başardık. Sağlık Bakanlığı tarafından son açıklanan veriler ile Sakarya'nın Covid 19 vaka oranı yüz binde 90'lara kadar geriledi. Ancak ne hikmetse vaka sayılarımızın bu kadar büyük bir düşüş göstermesine hatta vaka sayısı en hızlı düşen kısıtlama tedbirlerimiz halen uygulamanın başladığı zamandaki gibi kaldı.

 

Kısıtlamaların esnetilmesini yani Turuncu rengi sağlayan banttan aşağı düşmemize rağmen halen Çok Yüksek Riskli İller arasından gösterilmemizi kabul edilemez buluyoruz.”

 

“Biz işyerleri kısıtlamaya tabi olan esnaflar olarak, risk seviyemizin aşağıya düşülmemesine ve halen işyerlerimizin kapalı olmasına bir anlam veremiyoruz. Buradan yetkililere sesleniyoruz. Sakarya’da vaka sayıları ve risk seviyesi düşmesine rağmen kısıtlamalar neden halen devam etmektedir. Komşu ilin Kocaeli’nin sayıları bizden yüksek olmasına rağmen kısıtlamaya tabi işletmeleri kurallar kapsamında açılmış ve faaliyette bulunuyorken Sakarya’ya uygulanan bu çifte standardı kabul edilemez buluyoruz. Sakarya’nın risk durumu hak ettiği şekilde güncellenmelidir. Sakarya'da esnaf ve sanatkarlar olarak Sakarya Valiliğimizin koordinesinde kontrol altına alarak büyük bir düşüş sağlanan vaka sayılarının ardından, kontrollü sosyal hayata bir an önce geçmek istediğimizi dile getiriyor, kısıtlamaya tabi işletmelerimizin açılmasını ısrarla talep ediyoruz. Esnaf ve sanatkarımızın bu konudaki haklı tepkisine karar vericilerin acilen kulak vermesi gerektiğini de yineliyoruz.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kaynarcalı     2021-03-26 Açmazlar kulakta vermezler esnaf umurlarında değil sadece kaynarcada merkezde ceza yazarlar yetkili beyefendiler onlar maaşlarını devletten alıyorlar Kaynarca akpye %70 oy verdik biz bunları hak etmedik Sandık gelecek o zaman esnafın dükkanına nasıl gideceksiniz Anavatan partisi vardı şimdi ismi bile yok muhalefet mecliste önerge veriyor esnafa hibe para verilsin diye akp MHP ret oyu kullandılar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bir intihar haberi de Kazımpaşa'dan...
Bir intihar haberi de Kazımpaşa'dan...
Yangınlar ve sellerin nedeni konusunda bilimsel açıklama
Yangınlar ve sellerin nedeni konusunda bilimsel açıklama