Advert
Advert
Advert

Karaboğaz sahiline Bakanlık el koyabilir

AKP'nin 'torba'sından kıyılar çıktı! Bakanlık el koyacak AKP tarafından Meclis'e getirilen torba yasada belediyelerin yönetimindeki kıyı bölgelerine Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından el konulmasını mümkün kılan madde komisyonda onaylandı.

Karaboğaz sahiline Bakanlık el koyabilir
Karaboğaz sahiline Bakanlık el koyabilir Admin
Bu içerik 2458 kez okundu.
Advert

AKP’li milletvekilleri tarafından TBMM Başkanlığı’na sunulan ve “turizmi teşvik etmeyi” amaçladığı öne sürülen torba teklifin Bayındırlık İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu’ndaki ilk gün görüşmeleri tamamlandı.

Birgün'de yer alan habere göre; Yerel yönetimlerin kıyı kullanım hakkı elinden alındı, turizm yatırımlarına yeni istisnalar geldi.

Yasa ile Kaynarca'nın kuzeyindeki Karaboğaz Sahilin de Kültür ve Turizm Bakanlığı yönetimine geçmesi olasılığı belirdi. 

Kültür ve turizmi koruma ile turizm merkezlerinin tespit edilmesine yeni kriterler getiren kanun teklifinde, Cumhurbaşkanı’nın kararıyla belirlenen turizm bölgelerinde özel kuruluşlara yönelik KDV istisnası ve yeni teşvikler içeren düzenleme, muhalefetin itirazlarına rağmen kabul edildi. Ayrıca belediyelerin yönetimindeki kıyı bölgelerine Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından el konulacak ve bu bölgelerin yapılaşmasına neden olabilecek madde de komisyonda onaylandı

SINIRSIZ YABANCI ÇALIŞTIRILABİLECEK

Teklifteki bir diğer kabul edilen düzenleme ile de turizm işletmelerinin sınırsız yabancı personel çalıştırmasına olanak sağlandı. Bu maddenin onaylanmasının ardından muhalefet milletvekilleri, işsizliğin artacağı eleştirilerinde bulundu.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Belediye Başkanı biberiye hasatı yaptı...
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti
Devrilen traktörün altında hayatını kaybetti