Advert
Advert
Advert

ALMAR Market: Hem Kasap, Hem Manav Hem de Market

İki üniversite bitirdi, ama o kendi işini kurmayı tercih ederek Kaynarca’ya market açtı. Kaynarcalı iddialı genç girişimci kuruluş hikayesini Kaynarcahaber’e anlattı…

ALMAR Market: Hem Kasap, Hem Manav Hem de Market
ALMAR Market: Hem Kasap, Hem Manav Hem de Market Admin
Bu içerik 7376 kez okundu.
Advert

Kaynarca Halk Eğtim Merkezi ve Kaynarca Lisesi karşısında hizmet vermeye başlayan Almar Market, aynı çatı altında ‘Kasap, Manav, Market’ ürünleri satıyor. Genç girişimci Adem Altıntaş, Almar Market’in kuruluş hikayesini paylaştı.

 

Kaynarcalı 30 yaşındaki Adem Altıntaş, Kaynarca Lisesi’nden sonra 2013 yılında Afyon Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nü bitirdi. Ancak kimyagerlik yapmak yerine doğum büyüdüğü Uğurlu Köyü’nde yaşadığı köy hayatına duyduğu özlemden dolayı kendine yakın hissettiği bir mesleği, tarım ve hayvancılık işini yapmak istedi ve yeniden üniversite sınavına girdi. Bu kez tercihi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü oldu.

 

2019 Yılında okul bittikten sonra eşinin İstanbul’da görev yapması nedeniyle kendi deyimiyle çok istemese de kısa süre kimya sektöründe çalışmak zorunda kaldı.

 

Adem Altıntaş kuruluş hikayesini kısaca şu sözlerle açıklıyor: “En son, eşimin ve ailemin de desteği ile kaynarca ilçe merkezinde bulunan mülkiyeti ailemize ait iş yerini 2-3 aylık bir çalışmadan sonra açabildik  . Bu iş yerini açmamdaki asıl amaç . Kendi köyümde yetiştirip doğal olarak ürettiğimiz hayvansal ve bitkisel ürünleri kaynarcalı vatandaşlarımıza en uygun fiyatlarda sunmak . Şu anlık kasap ve market olarak hizmet veriyoruz ancak 1- 2 haftaya manav reyonlarımızda geldiğinde sebze ve meyve hizmeti de sunmak istiyoruz.”

 

Adem Altıntaş kasap reyonunda kendi ürettikleri hayvanların satışını yapacak olmalarının, dükkan kirası olmamasının, eşiyle birlikte bizzat çalıştıkları için personel masrafının az olması gibi, ve düşük kar marjı gibi nedenlerle tüketicilere ucuz fiyattan hizmet verebilecekleri ifade etti. - SEDAT BALTA

ALMAR market kasap manav adem açıkgöz kaynarca ucuz alışveriş
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaldırıldığı hastanede vefat etti
Kaldırıldığı hastanede vefat etti
Vali Hüseyin Avni Coş vefat etti
Vali Hüseyin Avni Coş vefat etti