Advert
Advert
Advert

Bugün Türk tarihinin dönüm noktasıdır

Bundan 101 yıl önce bir 23 Nisan günü devletimizin kurucusu büyük önder Atatürk'ün sözleri Ankara'dan tüm dünyaya yankılandı.

Bugün Türk tarihinin dönüm noktasıdır
Bugün Türk tarihinin dönüm noktasıdır Admin
Bu içerik 606 kez okundu.
Advert

Atamızın bu sözlerini hatırlamakta yarar var: “23 Nisan, Türkiye milli tarihinin başlangıcı ve yeni bir dönüm noktasıdır. Bütün bir düşmanlık dünyasına karşı ayağa kalkan Türkiye halkının, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni meydana getirmek hususunda gösterdiği harikayı ifade eder.”

“Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.”

Atatürk'ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" sözü unutulmamalıdır. 

Atatürk'ün söylediği iki özlü söz de gençlerimizin hiç unutmaması gereken yol gösterici ilkelerdir: “Özgürlüğün de, eşitliğin de adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir.”

“Bağımsızlık, uğruna ölmesini bilen toplumların hakkıdır.”

Atatürk'ün dediği gibi özgürlük, eşitlik ve adalet ulusun egemenliği olmadan mümkün olamaz, yaşasın tam bağımsız Türkiye. Yaşasın Türk milleti... 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. - SEDAT BALTA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Onur Akın     2021-04-27 1876'dan beri kesintilere uğrasa bile ulusal iradenin temsil edildiği bir 150 yıllık demokrasi geleneği olan ülkemizde, şüphesiz ki 23.04.1920 tarihi demokrasinin taçlandığı, hanedan otokrasisinin kaldırıldığı, sınıfsal bir temsil ortamının yeşermeye başladığı güzide bir tarih olarak daima coşku ile kutlanmaya devam edecektir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaldırıldığı hastanede vefat etti
Kaldırıldığı hastanede vefat etti
Vali Hüseyin Avni Coş vefat etti
Vali Hüseyin Avni Coş vefat etti