Advert
Advert
Advert

Karaman Valiliği zincir market kararı Kaynarca'da da uygulansın

Karaman Valiliği İl Hıfzıssıhha kurulu bugün almış olduğu kararla zincir marketlerde gıda dışındaki ürünlerin satışına yasak getirdi. Kaynarca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Yazgan da bir çok oda başkanı gibi kararın Sakarya'da da alınmasını istedi.

Karaman Valiliği zincir market kararı Kaynarca'da da uygulansın
Karaman Valiliği zincir market kararı Kaynarca'da da uygulansın Admin
Bu içerik 1813 kez okundu.
Advert

Zincir Marketlere Yasak Geldi

Karaman Hıfzıssıhha kurulu bir hafta önce  almış olduğu kararla zincir marketlerde gıda dışındaki ürünlerin satışına yasak getirdi. Cumartesi ve Pazar günlerinde açık olmayan hırdavat, ayakkabı, giyisi gibi ürünleri satan esnafın haksız rekabete kurban olmaması için zincir marketlerde bu ürünlerin satışını yasakladı. 

Hafta içinde yapılacak olan denetimlerde zincir marketlerde yasaklanan ürünlerin satıldığı tesbit edilmesi halinde cezai işlem yapılacağı belirtildi.

Karaman Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararı

Karaman İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Mehmet Alpaslan IŞIK Başkanlığında kurul üyelerinin katılımı ile toplanmış olup, aşağıda belirtilen kararın alınması uygun görülmüştür.

1- İlimizde hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında ayakkabı, kırtasiye, züccaciye, hırdavat ve giyecek satışı yapan işletmeler kapalı olup; haksız rekabetin önlenmesi amacıyla hafta sonu açık olan marketlerin bu reyonlarının veya bunların bulunduğu katların 17.04.2021 tarihinden itibaren satışa kapatılmasını, 

2-Hafta sonu açık olan marketlerde; vergi denetmenleri ve İl Salgın Denetim Merkezi ekipleri tarafından yapılacak denetimlerde ayakkabı, kırtasiye, züccaciye, hırdavat ve giyecek satışının yapıldığının tespit edilmesi halinde Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine,
Oy birliği ile karar verilmiştir.

Kaynarca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Yazgan'ın konuyla ilgili paylaştığı yazı fotoğraf şöyle:

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Onur Akın     2021-04-27 Bölgesel bazda alınan rekabeti düzenleyici kararlar emsal olması açısından faydalı olarak değerlendirilebilir. Zira, en liberal görüşlerde bile devletin piyasada serbest rekabeti düzenlemek gibi bir görevi bulunmaktadır. Ancak küresel ve ulusal market zincirlerinin pandemiden ziyade normal zamanlarda da piyasa üzerinde tekel ve kartel oluşturmaları, küçük ve orta ölçekli işletmelerin rekabet şansını her geçen gün giderek azaltmaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaldırıldığı hastanede vefat etti
Kaldırıldığı hastanede vefat etti
Vali Hüseyin Avni Coş vefat etti
Vali Hüseyin Avni Coş vefat etti