Advert
Advert
Advert

Kaynarca'daki bina inşaatını denetlemeyen firmaya büyük ceza

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kaynarca ilçe merkezindeki binanın inşaatı sırasında yasalara uygun denetlemediği için yapı denetim firmasını bir yıl süreyle yeni iş almaktan men etti.

Kaynarca'daki bina inşaatını denetlemeyen firmaya büyük ceza
Kaynarca'daki bina inşaatını denetlemeyen firmaya büyük ceza Admin
Bu içerik 2500 kez okundu.
Advert

Sakarya'da sorumluğundaki yapıyı kanunda belirtilen esaslara göre denetlemediği anlaşılan bir yapı denetim firması bir yıl süreyle yeni iş almaktan men edildi. 

Söz konusu yaptırım Resmi Gazete'nin bugünkü sayfasında yayımlandı. Buna göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü'nce yapılan duyuruda, HBB.O. yapı denetim firmasının denetim sorumluluğunda bulunan; Kaynarca İlçesindeki yapıyı 4708 sayılı Yapı Denetimi Hakkında Kanunun 2. maddesinin 4. fıkrasının (c) bendinde öngörülen esaslara göre denetlemediğinin anlaşıldığı kaydedildi. 

Bu kapsamda yapı denetim firmasına bir yıl süre ile yeni iş almaktan men cezası verildiği açıklandı.

Söz konusu firmanın kuruluş ortağı M.E.B'nin yeni iş almaktan men cezası süresi içerisinde herhangi bir yapı denetim veya laboratuvar kuruluşunda teknik bir görev almaması ve başka bir yapı denetim veya laboratuvar kuruluşunun ortağı da olmaması kararlaştırıldı. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hüseyin Tosun     2021-04-26 Adı geçen yapı denetim firmasının ilk vukuatı değil 8 yıllık hukuk mücadelesi verdiğimiz bizim yapıyla ilgili de evrakta sahtecilik suçundan yargılaması devam ediyor. Tekrardan meslekten men cezası almaları muhtemel cünkü bitmemiş bir yapıya bitmiştir diye teknik rapor hazırlamışlar. Üstelik yapının yüklericisi olmamasına rağmen yüklenici ve yapı sahibi imzaları sahte olarak atılmış. Malesef deprem gerçeği çok çabuk unutuldu. Belediyeler de bu firmaları iyi denetlemeli diye düşünüyorum.
Serhat balcıoğlu     2021-04-25 Tüm yapı denetimlerin İnşaatları. temelden çatıya kadar her kat ayrı ayrı denetlenmeli plan projeye uyulup uyulmadığı beton kaliteleri de TSE uygunluğu denetlenmeli
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaldırıldığı hastanede vefat etti
Kaldırıldığı hastanede vefat etti
Vali Hüseyin Avni Coş vefat etti
Vali Hüseyin Avni Coş vefat etti