Advert
Advert
Advert

Romanlar sokağa döküldü

Sakarya Caddesi’nde bir grup Roman vatandaş, Roman bir askerin komutanı tarafından öldürüldüğünü iddia ederek eylem başlattı.

Romanlar sokağa döküldü
Romanlar sokağa döküldü Admin
Bu içerik 3607 kez okundu.
Advert

Edinilen bilgilere göre, 17 günlük tam kapanma devam ederken bir grup Roman vatandaş Roman bir askerin komutan tarafından öldürüldüğünü iddia etti. İddialar doğrultusunda seslerini duyurmak isteyen Roman vatandaşlar Sakarya Caddesi’nde eylem başlattı. Öte yandan olay yerine gelen İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, “Değerli vatandaşlarımız, şu anda tam olarak ne olduğunu bilmediğiniz bir haber üzerine burada toplanarak yasakları ihlal ediyorsunuz. Şimdi sosyal medyadan veya kulaktan kulağa duyduğunuz bilgilerin doğruluğunu hiçbirimiz bilmiyoruz. Dolayısıyla bu pandemi yasaklarının geçerli olduğu bu vakitte yapmış olduklarınız kanuna aykırıdır” dedi.

 

BÖLÜK KOMUTANI TARAFINDAN HAKARETE UĞRADI

Romanlar Derneği Başkanı Orhan Tangel yaptığı açıklamada, “Kırklareli’den Caner kardeşimiz Şırnak’ta askerlik görevini yapmakta. Caner kardeşimiz gönüllü olarak sınır harekatına katılmak istiyor fakat oradaki bölük komutanı bu arkadaşımıza roman olduğundan dolayı “şopar öyle yap, şopar böyle yap” gibisinden hakaretler ediyor. Caner kardeşimizin “Bana şopar demeyin” ve “bu roman kelimesiyle önüme çıkmayın” diyor fakat bölük komutanı da bu arkadaşımızın okuma yazması olmadığından dolayı bu arkadaşı rencide etmek için elinden geleni yapıyor. Git evine bunu ezberle diyor. Komutanım ben bunu nasıl ezberleyeyim benim okuma yazmam yok diyor. Komutanının üzerine gitmesi nedeniyle Caner kardeşimiz ailesini arayarak bu komutan ‘benim üzerime çok geliyor ne yapacağımı bilemiyorum’ diyor. Ailesi de muhtara gidiyor ve muhtar da bölük komutanını arıyor. Komutan da o bizim askerimiz aramızda bir sorun yok diyor” ifadelerini kullandı.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaldırıldığı hastanede vefat etti
Kaldırıldığı hastanede vefat etti
Vali Hüseyin Avni Coş vefat etti
Vali Hüseyin Avni Coş vefat etti