Advert
Advert

Belediye’nin pazara araçla gelmek yasak duyurusu tepki çekti

Kaynarca Belediyesi’ndan yapılan duyuruda 8 Mayıs Cumartesi günü kurulacak halk pazarına köylerden gelecek vatandaşlarımızın araçlarıyla gelmelerinin yasak olduğu belirtildi. Karara nüfusun yüzde 75’i köylerde oturan hemşehrilerimiz kadar pazarcılar da tepki gösterdi.

Belediye’nin pazara araçla gelmek yasak duyurusu tepki çekti
Belediye’nin pazara araçla gelmek yasak duyurusu tepki çekti Admin
Bu içerik 2750 kez okundu.
Advert

 

“Köylerimizden araçlı vatandaşlarımızın şehire ve kurulacak halk pazarına gelmeleri yasaktır” denilen açıklamaya köylerde oturan vatandaşlarımızdan büyük tepki geldi.

Kaynarcahaber’e yasakla ilgili düşüceleri yazan bir hemşehrimiz, “Sedat abi hafta içi yasak köylerden çıkamıyoruz hafta sonu olan pazara biz niye çıkamıyoruz merkezde olanların herşey ayaklarının altında peki köylü taşmı yiyecek nasıl adalet  hani yasak bir tek köylüye mi yasak paylaşır mısın abi” derken duyurunun yayınlandığı Kaynarca Belediyesi Zabıtasına ait sosyal medya sayfasına da çok sayıda tepki mesajı geldi.

Merkezde manavların zaten açık olduğunu ifade eden vatandaşlar, eşek ile mi gelelim 7 kilometre yolu diye sordu. Köylü gelmeyecekse pazarın kurulmasının bir anlamı olmadığının vurgulandığı mesajlarda ağır eleştirilerde bulunuldu.

24 Bin nüfuslu Kaynarca’da köylerde oturan 18 bin kişiye araç yasağı konulmasını ‘saçma’ bulan vatandaşlar kadar pazarcılar da bu durumda alışveriş olmayacağını savundu.

- SEDAT BALTA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Serhat balcıoğlu     2021-05-07 Yasak yasak bu ne ya köylü vatandaşımı cezalandırıyorsunuz o halde büyük köylerde pazar kurulsun bu vatandaşlarımız taze sebze meyve yeme hakkı yok mu neyi doğru yapıyorlarken. Pazar işi doğru olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurtuluş Mahallesi’nde silah sesleri
Kurtuluş Mahallesi’nde silah sesleri
Koronavirüsün semptomları değişti
Koronavirüsün semptomları değişti