Advert
Advert

Peker'e mitingde hizmet nişanı verilmişti

Mafya-siyaset-güvenlik bürokrasisi ve iş dünyasına ilişkin iddialarda bulunduğu videoların yedincisini yayınlayan Sedat Peker, 6 yıl önce Sakarya'da miting yapmıştı. Mitingde Peker, 1999 depremi sonrasında Sakarya’ya yaptığı hizmetlerden dolayı ‘hizmet nişanı’ verilmişti.

Peker'e mitingde hizmet nişanı verilmişti
Peker'e mitingde hizmet nişanı verilmişti Admin
Bu içerik 2554 kez okundu.
Advert

Mafya-siyaset-güvenlik bürokrasisi ve iş dünyasına ilişkin iddialarda bulunduğu videoların yedincisini yayınlayan Sedat Peker, 2015 Mayıs ayında o zamanki adıyla Kent Meydanı'nda yaptığı mitingde AKP'ye oy istemiş ve MHP'ye ağır eleştirilerde bulunmuştu.

 

 

1999 Depremi sonrasında Sakarya’da aşevleri ve yardım çadırları kuran Sedat Peker’e, Kent Meydanı’nda düzenlenen törenle Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu tarafından hizmet nişanı verilmişti.

 


TÜRÜT KONSER VERMİŞTİ

Etkinlikte Karadenizli şarkıcı İsmail Türüt de bir konser vermişti. Peker, yaptığı konuşmada MHP’yi eleştirerek, “Şimdi diyorlar ki, bunu kim söylüyor Milliyetçi Hareket Partisi’nin içinde olan Şefkat Çetin ve diğer üst yönetimdeki birçok kişi. Eğer HDP barajı geçemezse AK Parti güçlenir, Tayyip Erdoğan’ın eli güçlenirmiş.

 

 

 

Bazen kendi kendime diyorum ki acaba benim mi psikolojim bozuldu yoksa milletçe herkesin mi psikolojisi bozuldu. Yani AK Parti güçlenmesin diye PKK’nın takım elbise giymiş olan hali HDP’ye barajı mı geçireceğiz. Ne yapacağız ben anlamıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

 


SİYASET YAPMAYACAĞIM

Başkanlık sistemi konusuna değinen Peker, “Başkanlık sistemi Türk milleti için en adil olan sistemdir. Başbuğ Alpaslan Türkeş sağlığında konferans konferans gezerek, Türk milletinin DNA’sına en uygun olan sistemin başkanlık sistemi olduğunu anlatırdı” şeklinde konuştu.

 

 


Konuşmasının sonunda siyasete girme gibi bir düşüncesinin olmadığını açıklayan Peker, “Bunu layığıyla yapan insanlar zaten var. Layığıyla yapan insanlara destek olmak gerekir” ifadelerini kullanmıştı.

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kurtuluş Mahallesi’nde silah sesleri
Kurtuluş Mahallesi’nde silah sesleri
Koronavirüsün semptomları değişti
Koronavirüsün semptomları değişti